V tomto roku sa uskutoční už 8. ročník festivalu VITAJ LETO.

0
5
views

Letný hudobný festival v blízkosti Ružínskej priehrady patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie letné hudobné podujatia v regióne. Vďaka programovým novinkám a zmene z jednodňového festivalu na dvojdňový očakávajú organizátori v porovnaní z ostatnými ročníkmi vysokú návštevnosť.

Osvedčená festivalová dramaturgia už tradične spája ľudové tradície na jednej strane a modernú kultúru na strane druhej, nezabudlo sa ani na bohatý program pre deti počas celej soboty. Úvod každého festivalového dňa bude patriť talentovaným skupinám z domáceho regiónu, ktoré takto dostanú šancu a príležitosť na prezentáciu pred početným publikom.

Program:

PIATOK: 6. Júl 2012

NIEČO NAVYŠE, SÁM SEBOU, FICTIVE MARRY, BEFORE THE ZERO DAY, GRACEFUL, TEAM REVIVAL (CZ), PETER BIČ PROJEKT, METROPOLIS, TRISTANA, SEVEN (CZ), ARCHONTES (RUS)

SOBOTA: 7. Júl 2012

DATAUM VYROBY, VIA CREATIVA, STOIČOSTOI, REVERZ PARK, SMOLA A HRUŠKY, VYPSANÁ FIXA (CZ), CHIKI LIKI TUA, HEĽENINE OČI, VIDIEK, KONFLIKT, DANCE PÁRTY

/organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu/

Hudobný festival VITAJ LETO MARGECANY vychádza v ústrety hudobným fanúšikom priateľskou cenou vstupného.

Hudobným fanúšikom v Margecanoch sa aj v tomto roku predstavia kvalitné kapely. Medzi headlinermi festivalu sa objavia Peter Bič Projekt. Dobrým zážitkom určite bude vystúpenie nitrianskej skupiny Metropolis, Vidiek a prešovskej formácie Chiki liki tua, či Heľenine oči. Príjemne nám deň spestrí skupina TEAM Revival, o ktorej môžeme hovoriť ako o najlepšom českom a slovenskom revivale skupiny TEAM. Zo zahraničných skupín vystúpia dve české Vypsaná fixa, Seven a ruská metalová skupina Archontes.  V priebehu oboch dní pripravujeme pre deti ale aj dospelých mnoho súťaží a atrakcií. Pre návštevníkov festivalu bude pripravené stanové mestečko.

LOKALITA A DOPRAVA

Vďaka železničnému uzlu sú Margecany dostupné zo všetkých smerov. Každú hodinu príchádza vlak od Košíc, od Popradu ako aj od Červenej Skaly. Autobusom su Margecany dostupné od Košíc, Prešova, SNV, atď.

Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal
Cena vstupenky v predpredaji 8,90 EUR – dvojdňový lístok (cena sa bude zvyšovať)
Viac informácií na www.vitajletomargecany.sk