Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Tones And I po úspechu s Dance Monkey prichádza s ďalšou skladbou

Austrálska speváčka Tones And I vlastným menom Toni Elizabeth Watson, dáva do pozornosti po jej fenomenálnom globálnom hite Dance Monkey  skladbu  Never Seen The Rain, ktorá pochádza z jej debutového EP The Kids Are Coming.

Jej nové animované lyric video nadväzuje na nedávne oznámenie o tom, že 28. januára 2020 uskutoční v Melbourne benefičný koncert s ďalšími hviezdami. Táto udalosť sa vypredala za dve minúty a zisk z predaja vstupeniek je viac ako 50 000 dolárov, ktoré venujú austrálskemu Červenému krížu, Hasičskému úradu vo Victorii a požiarnej službe Nového Južného Walesu pri príležitosti  požiarnej katastrofy v Austrálii.

Tones And I naďalej prepisuje históriu v rodnej Austrálii s jej fenoménom Dance Monkey, keď sa vrátila na prvé miesto v rebríčku singlov ARIA počas jej 22 týždňového ťaženia. Okrem toho Dance Monkey  prekonala 1,5 miliardy streamov po celom svete, pričom sa stala jednotkou v dvadsiatich krajinách sveta vrátane Veľkej Británie, kde zároveň získala rekord v oficiálnej singlovej hitparáde, keď sa dokázala ako jediná ženská interpretka udržať s jej skladbou na vrchole 11 týždňov.

Reklama

Tým pokorila doterajší 10 týždňový rekord Rihanny (Umbrella, 2007) a Whitney Houston (I will always love you,1992). Dance Monkey zaznamenala aj nové najvyššie číslo 7 v rebríčku Hot 100 Billboard Chart. Na Slovensku jej prvé miesto v IFPI TOP 100 hitparáde neohrozila zatiaľ žiadna iná skladba už 8 týždňov. Naozaj obdivuhodné, čo dokázala mladá Austrálčanka v minulom roku počas niekoľkých mesiacov.

Tones And I, pôvodne z austrálskeho poloostrova Mornington, začínala začiatkom roka 2018 ako pouličná speváčka. Dnes jej skladba Dance Monkey dosiahla len v Austrálii 7-krát platinu a umelkyňa sa môže pochváliť oceneniami v kategóriach Objav roka, Najlepšia ženská umelkyňa, Najlepšia popová nahrávka a Najlepšia nezávislá nahrávka z odovzdávania ARIA Music Awards 2019, ktoré sa konalo minulý rok v novembri v Sydney.

Vo februári odštartuje svoje prvé severoamerické turné a vypredané koncerty v Severnej Amerike doplnila  aj európskou „The Kids Are Coming Tour“,  kde vystúpi dvakrát v Londýne, po ktorom nasledujú ďalšie európske krajiny. Najbližšie k nám sa predstaví 26. marca vo Viedni alebo 24. marca v Prahe.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...