TOPUNKY Pravdepodobne punková formácia z Mostu.

0
4
views

Most je tradičně líhní dobrého punku. Malomocnost Prázdnoty a Spínací Špendlík není třeba představovat. Topunky se zařadili na chvost tohoto startovního pole, nicméně dříve než si sfoukli svíčku na narozeninovém dortu, dokázali okouzlit porotu i fanoušky Festivalu amatérských kapel Festklip, kde urvali u poroty třetí a u fanoušků s jasným náskokem první místo. Videoklip Umělá ovšem slavil úspěch i na Alternativatv.cz, kde se střídal o první místo s objevem Talentu – Segmentem.

Ovšem ani po roce nepřestala kapela tlačit na pilu. Několik vydařených koncertů a festivalů korunovala natočením debutového alba Bulvár, které je volně ke stažení na domovských stránkách kapely www.topunky.cz

A v čem vidí úspěch frontman Rum Muhammad Bouda?

“Je to jednoduché. Posbíral jsem nejlepší hudebníky v okolí. Například na bicí hraje Šípus ( ex Malomocnost Práznoty), který v současnosti hraje asi v deseti kapelách, kytaru a basu obsadili Meereczeck a Tchenda, kteří taktéž působí na několika scénách rozdílných žánrů. Hudebně se tedy nejedná o žádné začínající těleso. Když vidíte jak si na punkové melodie poklepávají nohou důchodci, víte že je to dobře. Skvělou hudbu pak podtrhují texty, které šijí do všeho a do všech. Jsme národ opilců a věčných hospodských stěžovatelů, takže to všechno dopadá na výživnou půdu.”

Mnoho lidí se ptá, proč je CD na internetu zdarma. Na to je jednoduchá odpověď. Kapela zastává názor, že hudba je pro všechny bez rozdílu stavu kont. Všichni tak jsou radši, když mládež utratí ušetřené peníze za CD za lístek na koncert, kde si to pak užijí všichni dohromady. Pro Topunky jsou důležití spokojení fanoušci spíš, než poslední řada Mercedesů.

Měsíc po vydání CD už ale kapela opět pracuje na dalším CD, které tentokrát nabídne cover verze našich i světových hitů v punkové úpravě a s předělanými texty. To už bude natáčet s novým kytaristou Hanzem, který nahradil vytíženého Pláňu. Zároveň už mají Topunky připravené druhé řadové CD, které by mělo spatřit světlo světa po novém roce. Inu kdo nezahálí…

Zdroj: www.topunky.cz