Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

TORNÁDO LUE nahrá živý album za účasti divákov

Členovia skupiny Tornádo Lue sa po opätovnom, už niekoľkonásobnom, návrate na scénu rozhodli nahrať live-album. V príjemnom prostredí bratislavského NuSpirit Klubu, za účasti divákov, tri dni po sebe. Na koncertoch odznejú staré skladby, na album sa dostanú aj tri úplné novinky.

Po šiestich rokoch pauzy sa Tornádo vrátilo na pódiá v pozmenenej, komornej podobe – spev, klavír, gitara – a zdá sa, že táto zostava funguje.

„Zistili sme, že hrať iba v triu nás napĺňa ešte o niečo viac ako predtým. Nebola som si istá, či nepôjde len o chvíľkovú záležitosť, či sa pôvodné vzrušenie z tohto nového zážitku nevytratí a nezavoláme niekoho k bicím a base. Zatiaľ o ničom takom neuvažujeme, je to dobrodružstvo a žije svojím vlastným životom…“ hovorí speváčka Jana Tóthová.

Reklama

Väčšinu repertoáru, čiže obsahu pripravovaného živého albumu kapely, tvoria staré piesne prearanžované do nového nástrojového obsadenia, ktoré umožňuje viac vyznieť textom a jedinečnej speváčke Jane Tóthovej.

Palo Murín, gitarista kapely: „Živý album chápeme okrem iného ako rekapituláciu – niečo ako „best of“. Počas svojej existencie sme naše tri radové albumy nedokázali vydavateľsky zjednotiť, dnes sú v podstate nedostupné. Bude fajn keď toto dlhé, vyše dvadsaťročné obdobie skomprimujeme a zabalíme do jednej krabice.“

Tornádo Lue pridá na album aj tri štúdiové novinky vrátane „comebackovo“ zverejnenej „Nikto není“.

Reklama

Členovia kapely sa rozhodli nahrávať deň po dni, tri koncerty v bratislavskom NuSpirit Klube, pre sediace publikum.

„Tento priestor je pre nás ideálny – svojim malým rozmerom, kaviarenským charakterom… Tri koncerty – počas troch dní za sebou nám dávajú možnosť nahrať čo najviac materiálu. Keďže hráme dosť spontánne, niečo niekedy vyjde viac, inokedy menej. Nie sme strojové tipy ani „muzikantské kalkulačky,“ uvádza klávesák Juraj Hladný.

Kapela pripravila pre návštevníkov živej nahrávky aj malý umelecký „fotokoncept. Priblížil ho Palo Murín: „S trochou nadsázky môžeme povedať, že svoje publikum osobne poznáme. Mnohé tváre z bratislavských koncertov sú naši známi, priatelia ale sú medzi nimi aj dlhoročne verní neznámi. V NuSpirite bude pracovať náš fotograf, ktorý každému návštevníkovi  umožní nechať sa zvečniť. Dizajnéri naotený materiál spracujú do bookletu. Čiže každý, kto bude chcieť, sa tam v nejakej podobe nájde. Na pódiu pôsobíme možno trocha introvertne, ale s ľuďmi na koncertoch sme spätí omnoho viac než sa na prvý pohľad zdá. Bude to taký malý „tribute“ nášmu publiku.“

Reklama

 

TORNÁDO LUE / 3koncerty v Nu Spirit Club-e, Bratislava / nahrávanie live-albumu

22.-23.-24. október 2012 o 20:00 hod.

Reklama

predpredaj vstupeniek: Dr.Horák, Medená 19, Bratislava , www.drhorak.sk

Zdroj: Bibiána Grebeňová Šedivá, Tornádo Lue PR

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: