Novinky zo sveta hudby

Toto je dôkaz, že aj naša hudobná scéna ťa dokáže poriadne prekvapiť!

Slovenská moderná rocková scéna po dlhšej odmlke konečne poriadne ožíva a dôkazom toho je vydarená skladba DETI ULICE v podaní speváka Igora Belaja a kapely SONS na ktorej si zahosťoval aj raper ASIS.

“Skladba vznikla koncom minulého roku a video k nej sme točili v januári v Prahe s mladým talentovaným chalanom menom Vjetvan, ktorého práca nás veľmi oslovila,” hovorí Igor.

Ako vznikol nápad na spoluprácu?

“Napísali mi Roman Korim, spevák z kapely SONS, ktorú mám veľmi rád a s ktorou sme spolu hrali na koncerte v bratislavskom MMC ešte za čias, keď som bol v bývalej kapele. Spýtal sa ma, či neurobíme niečo spolu a keďže som s ním vždy chcel mať nejakú spoluprácu, šiel som do toho s nadšením. Chalani dali dokopy inštrumentálnu predstavu skladby a pýtali sa ma na názor. Mne sa to hrozne páčilo, a za jeden dlhší večer som k skladbe napísal všetky spevy a text.

Stretli sme sa spolu v Pulp Studiu u Maťa Turcera a začali sme makať, spojili sme svoje nápady a hlasy a hlavne to bolo celé o zábave, rovnako ako aj točenie klipu a pár dní v Prahe, na ktoré vždy budeme spomínať s úsmevom, všetci vieme prečo (smiech). Téma starých čias, keď sme behali po ulici a užívali si mladosť sa nás priamo týka a moje teenagerské časy vyzerali presne tak nejak.

Je to kontrast mobilnej doby, ktorú sme my ako teenageri našťastie nezažili,” smeje sa Igor. Chceli sme to celé poňať veľmi moderne, a talentovaný raper ASIS napísal svoju časť skladby tak, že nás to hneď dostalo, textovo aj prejavom. Je to niečo iné a nové, čo tu hudobníci nerobia a určite tu takáto spolupráca chýba. Žiadny nu-metal ani rap-metal, ale moderné poňatie dvoch zásadných hudobných štýlov v zaujímavom šate a s dobrou témou, to je skladba DETI ULICE.

Viac informácií nájdete na profiloch:

Fanpage Igor Belaj: https://www.facebook.com/IgorBelaj/
IG Igor Belaj: https://www.instagram.com/igorbelaj/
Fanpage SONS: https://m.facebook.com/kapelaSONS/
IG Sons: https://www.instagram.com/sonsband/
Fanpage ASIS: https://m.facebook.com/asmileinsadness/
IG ASIS: https://www.instagram.com/iamtheasis/

Toto je dôkaz, že aj naša hudobná scéna ťa dokáže poriadne prekvapiť!
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.