Novinky zo sveta hudby

Toto je dôkaz, že aj naša hudobná scéna ťa dokáže poriadne prekvapiť!

Slovenská moderná rocková scéna po dlhšej odmlke konečne poriadne ožíva a dôkazom toho je vydarená skladba DETI ULICE v podaní speváka Igora Belaja a kapely SONS na ktorej si zahosťoval aj raper ASIS.

“Skladba vznikla koncom minulého roku a video k nej sme točili v januári v Prahe s mladým talentovaným chalanom menom Vjetvan, ktorého práca nás veľmi oslovila,” hovorí Igor.

Ako vznikol nápad na spoluprácu?

“Napísali mi Roman Korim, spevák z kapely SONS, ktorú mám veľmi rád a s ktorou sme spolu hrali na koncerte v bratislavskom MMC ešte za čias, keď som bol v bývalej kapele. Spýtal sa ma, či neurobíme niečo spolu a keďže som s ním vždy chcel mať nejakú spoluprácu, šiel som do toho s nadšením. Chalani dali dokopy inštrumentálnu predstavu skladby a pýtali sa ma na názor. Mne sa to hrozne páčilo, a za jeden dlhší večer som k skladbe napísal všetky spevy a text.

Stretli sme sa spolu v Pulp Studiu u Maťa Turcera a začali sme makať, spojili sme svoje nápady a hlasy a hlavne to bolo celé o zábave, rovnako ako aj točenie klipu a pár dní v Prahe, na ktoré vždy budeme spomínať s úsmevom, všetci vieme prečo (smiech). Téma starých čias, keď sme behali po ulici a užívali si mladosť sa nás priamo týka a moje teenagerské časy vyzerali presne tak nejak.

Je to kontrast mobilnej doby, ktorú sme my ako teenageri našťastie nezažili,” smeje sa Igor. Chceli sme to celé poňať veľmi moderne, a talentovaný raper ASIS napísal svoju časť skladby tak, že nás to hneď dostalo, textovo aj prejavom. Je to niečo iné a nové, čo tu hudobníci nerobia a určite tu takáto spolupráca chýba. Žiadny nu-metal ani rap-metal, ale moderné poňatie dvoch zásadných hudobných štýlov v zaujímavom šate a s dobrou témou, to je skladba DETI ULICE.

Viac informácií nájdete na profiloch:

Fanpage Igor Belaj: https://www.facebook.com/IgorBelaj/
IG Igor Belaj: https://www.instagram.com/igorbelaj/
Fanpage SONS: https://m.facebook.com/kapelaSONS/
IG Sons: https://www.instagram.com/sonsband/
Fanpage ASIS: https://m.facebook.com/asmileinsadness/
IG ASIS: https://www.instagram.com/iamtheasis/

Toto je dôkaz, že aj naša hudobná scéna ťa dokáže poriadne prekvapiť!
To Top