Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Toto je momentálne najočakávanejšia skladba na našej rockovej scéne!

Igor Belaj – bývalý leader kapely The Paranoid a kapela popredného slovenského gitaristu Jimiho Cimbalu – NoControl, nedávno avízovali svoju spoločnú skladbu s názvom KEĎ NÁM DOJDU SNY. 

Táto správa sa rozšírila rýchlosťou svetla na domácej scéne a veľmi potešila všetkých Igorových fanúšikov. Po ročnej odmlke, počas ktorej odmietol viacero ponúk na spoluprácu aj na post hlavného speváka ho presvedčila práve ponuka na spoločnú skladbu s NoControl. 

“Jimi mi raz zavolal a spýtal sa, či spolu nevymyslíme nejakú spoluprácu. Poslal mi demá z pripravovaného albumu NoControl a tam ma veľmi oslovila skladba NOC. Urobil som v nej niekoľko úprav, hlavne v speve a texte a takto som si vlastne vyskúšal spoluprácu s Jimim. Skladbe sme dali spoločne novú podobu a keďže sa nám spolupracovalo naozaj výborne, prišiel som s podnetom na vytvorenie úplne novej skladby. Výsledok prišiel až prekvapivo rýchlo, v štúdiu sme sa dosť zabávali a z chuťou sme urobili pieseň KEĎ NÁM DOJDU SNY, ktorú sme sa spoločne rozhodli zverejniť ako prvú,” prezradil Igor Belaj. 

Reklama
Gitarista a skladateľ Peter Uher pozýva všetkých do novej reality

Veľkú pozornosť Igor a NoControl venovali aj výberu režiséra pre dobré vizuálne spracovanie skladby. Ako sami potvrdili, prezreli si niekoľko desiatok videoklipov od slovenských a českých tvorcov. Konečná voľba padla na českého režiséra Radima Věžníka. 14 hercov či skutočný záchranársky tím sú len niektoré faktory, ktoré dopomohli k tomu, že tento klip Vás nenechá chladnými. Silné emócie, herecké výkony, samotný príbeh či posolstvo “pošli svoju pomoc ďalej”, ktoré tento klip prináša určite v mnohých zanechajú silný dojem.

Novinka KEĎ NÁM DOJDU SNY bude mať aj LIVE premiéru, a to v rámci jesennej série koncertov ich spriatelenej kapely ZOČI VOČI, kde Igor Belaj a NoControl skladbu zahrajú exkluzívne na 3 koncertoch a to 16.11. v city clube Trnava, 20.11. v Bratislavskom clube Ateliér Babylon 21.11. v Brnenskom klube Radost. 

Reklama
Kapela INEKAFE práve zverejnila novinku Všetky skladby sveta

“V čase, keď sme spolupracovali s Igorom bola naša kapela po odchode VlaTka Kucharoviča bez speváka. Preto bola táto spolupráca super načasovaná, aby kapela zostala činná. V tomto období sme hľadali nového stáleho speváka a práve Igor Belaj bol tým, kto nám s týmto výberom veľmi pomohol. Pri tvorbe spoločných vecí sme počúvali mnohých kandidátov na spevácky post v NoControl a všetky Igorove podnety a ochota nám v tomto zásadne pomohli. Dovetok na konci klipu symbolicky zachytáva príchod nášho nového speváka Ela Schronka do kapely a avízuje duet s Igorom – skladbu NOC” Vysvetľuje tajomnú bodku za klipom Jimi Cimbala.

Fanúšikovia kapely Symfobia sa dočkali ďalšieho videoklipu s posolstvom

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...