Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Tretí diel hudobného magazínu iPUNKed.

Tretí diel nášho programu iPUNKed predstavuje pôvodom Floridskú pop-punkovú kapelu Yellowcard. Yellowcard sa väčšine ľudí vryla do pamäti raketovým vzostupom na priečky najvyššie v roku 2003 po vydaní albumu „Ocean Avenue“. Táto doska bola štvrtú v celkovej histórii kapely a druhú plnohodnotnú po zmene umeleckého štýlu, ktorá v Yellowcard nastala s príchodom frontmana Williama Ryana Key v roku 1999.

Úspešnú éru kapely dláždil single Only One, Way Away, Ocean Avenue, Light Up the Sky alebo Rough Landing, Holly, ktoré sa mimo už menované album objavili na doskách „Lights and Sounds“ (2006) a „Paper Walls“ (2007). V roku 2008 však pre fanúšikov pop-punku prišla mrazivá správa – Yellowcard si dali na neurčito pauzu. Až o tri roky neskôr kapela vstáva z mŕtvych a vydáva siedmej album „When you are Through Thinking, Say Yes“ (2011), ktoré minulý týždeň upadlo do histórie vďaka svojmu nástupcovi, čerstvo vydané novinke „Southern Air“.

Maduar odmieta diskrimináciu a radšej bude koncertovať online, alebo vôbec!

Náročný týždeň v znamení záveru nabitého turné po Európe a vydávanie nového albumu spôsobil, že aj v popoludňajších hodinách sme v nedeľu museli na hoteli ťahať Ryana Key z postele. „Sorry chlapci, či vyzerám unavene, ale spánok je teraz pre mňa strašne vzácny,“ priznáva čerstvo prebudený Ryan, kým čo si pre kameru ešte aspoň narýchlo Prehrabujeme vlasy. „Budete ma musieť asi trochu rozprúdiť,“ hecuje nás pred rozhovorom, ktorý mimo diskusiu nad „Southern Air“ poskytuje tradične aj otázky na iné aktuálne dianie zo scény, ako už je podstatou nášho programu. „Nová doska NOFX – to je téma pre mňa!“ Raduje sa Ryan, kým už si v hlave pripravuje komentár k novému singlu Green Day, kedy prezradí niečo zo zákulisia kapely skrze svoju kamarátku, ktorá bola osobná asistentkou party okolo Billie Joea.

Reklama
The Legits Blast v Banskej Bystrici opäť prebudí hip-hopovú kultúru

Tém sa ale cez leto na jedného hosťa nakopili príliš, takže štafetu potom preberáme ešte my s Flock, kedy sa pozrieme do štúdia za Relient K, na súdny proces s Pussy Riot do Moskvy, checkneme dva nové punkáčské dokumenty a vypočujeme trochu street-punku a HCčka. Bavte sa v HD a s titulkami.

iPUNKed: 003. YELLOWCARD


Premiéra: 27. 8. 2012
Témy: Green Day, NOFX, The Summer Set, Marc Webb, Agnostic Front, The Casualties, Parkway Drive, Linkin Park, Relient K, proces s Pussy Riot, From the Back of the Room, My Career As a Jerk
Reklama

Zdroj:  Václav Janeček http://www.ipunk.cz/ipunked-003-yellowcard/2012/08/

Zomrel zakladajúci člen kapely Slipknot

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: