Zaujímavosti

Tri krásky a husľový virtuóz! Slovák Marco Rajt predstavuje nový videoklip k letnej novinke Kým hráš

Husľový virtuóz Marco Rajt, ktorého poznáte z jeho vydarených coverov svetoznámych skladieb, 25. júna predstavuje svoj nový videoklip k singlu s názvom Kým hráš.

S myšlienkou ponúknuť svojim fanúšikom vlastnú tvorbu sa unikátny huslista Marco Rajt pohrával už dlhšie. Virtuózny umelec chce ľudí inšpirovať a motivovať k prekračovaniu vlastných hraníc. „Nesmierne ma teší kladná spätná väzba od ľudí. Táto hudba ma napĺňa a je úžasné vedieť, že moji fanúšikovia to často vnímajú rovnako. Keď vidím, ako majú z mojej hudby radosť, vnímam to ako ozajstný dar,” zhodnotil Marco Rajt. „Na jednom evente som sa zoznámil so speváčkou LeRou (Lenka Rakar) zo speváckeho tria Lady Colors, ktorá je autorkou textu a spoluautorkou hudby k novej skladbe. Po umeleckej stránke sme si veľmi sadli, a tak netrvalo dlho, aby sa spolupráca rozbehla naplno,“ prezrádza Marco Rajt. Na tvorbe piesne Kým hráš sa podieľali viacerí hudobní profesionáli – producent IEN ECHO (Mgr. art Matúš Ferko), LeRa, Marco Rajt.

Celá skladba sa nesie v nálade leta, obdobia nových známostí. Eufóriu z čerstvého zamilovania skladba nenápadne spája s Marcovou hrou na husle. Verš „Kým tú pieseň hráš, ja viem, že ešte chvíľu máme čas,“ vyjadruje, ako veľmi záleží na prítomnom okamihu a schopnosti vychutnať si ho. Táto myšlienka a pocity zo začínajúcej lásky boli pre autorov najväčšou inšpiráciou. Všetci traja tvorcovia (Marco, Lera, Ien Echo) sú veselé, temperamentné povahy, čo je jednoznačne z pesničky cítiť. 

„Do videoklipu k singlu Kým hráš sme sa okrem typickej letnej nálady snažili vniesť aj vyššiu umeleckú hodnotu. Hudba je krásna vtedy, keď spája ľudí a obzvlášť nás umelcov k sebe odjakživa vzájomne priťahuje zvláštne puto. Rovnako to bolo aj s pôvabnými speváčkami Lady Colors, či nadanou výtvarnou umelkyňou Miou Tichou, ktorá stvárnila hlavnú postavu. Aby však videoklip nadobudol tú správnu energiu, bolo ho treba poriadne roztancovať, s čím nám pomohla tanečná skupina ‘Grupo Caliente’. O réžiu, kameru a strih sa postaral Martin Miko a jeho priateľka Lesana Kurill. Produkciu zastrešila moja asistentka Mary Hollá,“ hovorí Marco.

O Marcovi Rajtovi

Rodák z Bratislavy, ktorý dlho pôsobil v Prahe. Otec, učiteľ hudby, ho k nej odmalička viedol a spolu so svojimi dvomi bratmi musel od detstva cvičiť niekoľko hodín denne. Od 6 rokov hrá na husle, už v 9 rokoch vyhral krajskú súťaž v Košiciach a postupom času aj mnoho ďalších. Zvykli ho označovať pojmom “zázračné dieťa”. 

Marco Rajt zaujal originálnym podaním svetoznámych skladieb ako “Master of Puppets” od Metallicy, “We Will Rock You” od Queen, či “Waiting for Love” od Avicii. Študoval vážnu hudbu, ale jeho srdce inklinuje k rockovej hudbe, preto tieto dva svety spojil. Medzi jeho doterajšie najväčšie úspechy patrí platinová platňa Gipsy way z roku 2010, ktorú prevzal spoločne s husľovým virtuózom Pavlom Šporclom od českého majstra Karla Gotta. V roku 2015 vydal svoj debutový album Pop-Rock-Classic, ktorý celý venoval svojmu vtedy 2,5-ročnému synovi Marcovi, producentsky sa pod albumom podpísal Pavol Šindler. Na albume nájdete 17 skladieb známych skladateľov a interpretov. Za krstných rodičov si vybral Otta Weitera a klavírneho virtuóza Richarda Rikkona. 

V roku 2016 vydal ďalší album Master of Violin, ktorý je plný svetoznámych rockových a popových hitov, čím sa zaradil medzi uznávaných slovenských huslistov súčasnosti. Album sa líši oproti prvému albumu hlavne žánrom. Skladby sú moderné, nabité pozitívnou energiou, vhodné pre každú vekovú kategóriu. Jeho druhý sólový projekt sa stal jedným z najpredávanejších inštrumentálnych albumov roka. Týmto albumom si vyslúžil mediálnu prezývku “slovenská Vanessa Mae v nohaviciach”.

Ako súťažiaci sa Marco Rajt zúčastnil aj súťaže Česko Slovensko má talent a môžete ho poznať aj z rôznych talkshow, v ktorých vystupoval ako hosť.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.