Novinky zo sveta hudby

Tři sestry vydávajú po viac ako troch rokoch nový radový album!

Album s tajomným názvom !Svobodu ředkvičkám! obsahuje 13 pôvodných autorských piesní, ktoré skupina nahrala v období od júna do augusta tohto roku v štúdiách Sono Nouzov. 

„Svobodu ředkvičkám je pestré a odvážné album. Jsou zde písně divoké i pro Tři sestry netypické, pomalejší až romantické písně,“ popisuje album spevák a výhradný autor textov Lou Fanánek Hagen a kapelník Magor sa pripája: „Při vynalézání alba jsme se dobře bavili a všichni cítíme, že se ta radost otiskla do celkového výsledku. Věříme, že nahrávka bude  radostně úspěšná podobně jako naše oblíbená Lihová škola umění, která vydání Ředkviček předcházela přesně o 15 let a že z desky zbude přinejmenším pár zelených popěvků, která budeme na koncertech hrát i za dalších 15 let, jako v případě Lihovky!“

Skupina Tři sestry zverejnila tesne pred zahájením turné klip k piesni Háskov. „Háskov pojednává o nekonečném boji mužů a žen za osobní štěstí v heterosexuálním vztahu,“ hovorí Fanánek a Magor dodává: „Je  to  řezanice o partnerském soužití ovlivněném alkoholem. Téma důvěrně blízké mnohým z nás. Ředkvičky v obrazové složce pro nás osvobozují a rozvolňují nejen genderové, sociální či mainstreamové stereotypy, a proto: !SVOBODU ŘEDKVIČKÁM!“.

S novým albumom vyrážajú Tři sestry na turné s názvom 100 Let Punkové Republiky Radegast Tour 2018, kde s nimi vystúpi aj slovenská punková legenda skupina Slobodná Európa.

Krst nového albumu „Svobodu ředkvičkám!“ bude na vianočnom koncerte v Prahe 22.12.2018.

To Top