Koncerty

Tricky vystúpi už o dva týždne v Bratislave!

Ikona elektronickej hudby, temného zvuku a chrapľavého rapu sa vracia na Slovensko. Jeden z pionierov hudobného žánru trip-hop sa predstaví v Bratislave už o dva týždne. V stredu, 24. januára, vystúpi v klube MMC Adrian Thaws, známy ako Tricky. Polovica lístkov je už vypredaná. 

Britský raper a producent Tricky už svojím hudobným pseudonymom demonštruje vlastnú povestnú nepredvídateľnosť, ktorú bohato uplatňuje i vo svojej experimentálnej produkcii. Ako sám vraví: “Som zložitý a nechcem dávať ľuďom to, čo chcú.” Každým albumom sa vydal novým smerom a priniesol novú verziu seba i svojho zvuku. Na Slovensku vystúpil už dvakrát. Veľký záujem je aj o jeho tretí koncert u nás. Prvé lístky za uvádzaciu cenu sa vypredali bleskovou rýchlosťou a momentálne ostáva voľná ešte polovica kapacity klubu MMC. Trochu atmosféry z Trickyho živých vystúpení môžete nasať z nedávneho koncertu v parížskom štúdiu Harcourt.

TOP:  Známe kapely oslávia v legendárnom bratislavskom klube Ateliér Babylon storočnicu vzniku republiky!

Tricky vstúpil do povedomia ako člen kultovej formácie Massive Attack. Vlastné dejiny začal písať debutovým albumom Maxinquaye, ktorý v sebe kombinoval prvky hip hopu, reggae, tanečnej hudby, punku či dubu a priniesol mu nomináciu na Mercury Prize. Od vydania Maxinquaye ubehlo už 22 rokov, po túto dobu vyprodukoval dovedna 13 albumov a na konto si pripísal množstvo zaujímavých hudobných kolaborácii s menami ako Martina Topley-Bird, Terry Hall, Björk či PJ Harvey.

Najnovším počinom je album ununiform, ktorý sa atmosférou vracia k Trickyho ranej produkcii a je pre neho jedným z najradikálnejších krokov doposiaľ – cestou ku šťastiu a spokojnosti. “Prvýkrát po rokoch som urobil album, ktorým nepotrebujem splatiť nijaký dlh. Je oveľa uvoľnenejší ako ostatné.”

TOP:  Bastille prídu s novým albumom do Bratislavy

Podľa vlastných slov sa aktuálnou tvorbou vracia do minulosti, aby objavil svoju budúcnosť. Pri konfrontácii so zložitými životnými udalosťami nachádza niečo, čo nečakal – vnútorný pokoj. Ten pretavil do lyrických skladieb zdobených ťažkými elektronickými bítmi, gitarami a podmanivými vokálmi.

“Pre mňa je album ununiform začiatkom novej fázy mojej kariéry. Ideme na ďalší level,” odkazuje Tricky, tentoraz pokojný a zmierený s osudom. Vstupenky na jeho bratislavský koncert 24.01. v MMC sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk za 25 eur.

To Top