Turiec Fest 2016 navštívilo vyše 1600 návštevníkov!

0
22
views

Druhý ročník hudobného podujatia Turiec Fest 2016, ktorý sa konal 18.6.2016 v Sučanoch na starom futbalovom ihrisku navštívilo vyše 1600 návštevníkov z celého Slovenska. Návštevníci podujatia si mohli okrem kvalitnej slovenskej rockovej hudby vychutnať aj pestrý sprievodný program.

Podujatie odštartovalo na pravé poludnie kapelou Kýbel Mačiek, ktorú si aj napriek vysokým teplotám prišlo vychutnať zhruba 100 návštevníkov. S pribúdajúcim časom pribúdali aj návštevníci, všetkých vekových kategórii, ktorí si mohli pochutnať aj na kvalitnej strave a chladených nápojoch. Pre návštevníkov podujatia bolo prichystané veľkokapacitné parkovisko a pre tých, ktorí prišli na bicykloch bolo prichystané aj parkovisko na bicykle. Úspech mala aj úschovňa batožín, kde si mohli návštevníci odložiť svoje batohy a v kľude si isť zatancovať do davu.

Veľký počet ľudí sa tešil na kapelu Heľeniné očiGladiator, ktoré svojím vystúpením nesklamali a zabezpečili tradične kvalitnú zábavu. Avšak program podujatia nepozostával iba z hudobnej zložky, ale aj zo súťaži ako napríklad pitie piva cez slamku alebo pretláčanie, vďaka čomu mohli návštevníci získať vecné ceny od partnerov podujatia. V areáli sa nachádzala aj FUNZÓNA, kde bol prichystaný slackline (chodenie po lane), bedminton, frisbee, futbal, buble futbal a lezenie po bedničkách. „Atrakcie boli super! Keď hrala kapela ktorá nie je podľa môjho gusta tak sme si s partiou išli odreagovať ku futbalu a neskôr sme si zahrali frisbee“, povedal Milan, návštevník Turiec Festu z Nitry.

IMG_1553

S ubúdajúcim slnkom začali prichádzať ďalší návštevníci, ktorí prišli na kapely ako Zóna ASmola a hrušky alebo Zoči Voči, ktorí si pre návštevníkov prichystali aj autogramiádu. Po skončení podujatia boli zabezpečené martinské strely, ktoré návštevníkov odvážali do všetkých možných smerov a keď v areáli ostalo posledných 15 ľudí, podujatie sme definitívne ukončili. „Podujatie hodnotíme na výbornú aj vďaka výbornému počasiu, a prístupu návštevníkov, ktorí sa neustále zabávali. V najbližších týždňoch nás čaká vyhodnotenie a ukončenie podujatia a hneď na to príprava na Turiec Fest 2017, ktorý bude ešte lepší a väčší! “ Dodal s úsmevom jeden z organizátorov podujatia Róbert Matuška.

IMG_6384

Viac informácii o podujatí nájdete na www.turiecfest.sk alebo na Facebookovej stránke podujatia.