Správy

TWiiNS si už spolu nezaspievajú… Po 23 rokoch ukončili svoju kariéru!

TwiiNS je slovenská skupina, ktorú tvoria dve sestry (dvojičky) Veronika Nízlová a Daniela Nízlová, ktoré študovali na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave!

Prvýkrát sa objavili v detskej pesničkovej súťaži Hviezdička, ktorú v roku 1996 vyhrali. Začínali v roku 1996 pod menom Tweens, ktoré im vymyslel Daniel Hevier. V roku 2008 zmenili názov na TwiiNS a predstavili nový videoklip k piesni „I Don´t Know“, ktorý sa natáčal v USA.

14. mája 2011 reprezentovali Slovensko na 56. ročníku medzinárodnej hudobnej súťaže Eurovision Song Contest 2011 v nemeckom Düsseldorfe. Keďže kvôli úsporným opatreniam sa nekonalo národné kolo, do súťaže boli nominované priamo rozhodnutím RTVS.

TwiiNS boli na hudobnej scéne neuveriteľných 23 rokov. Sestry sa svoju kariéru rozhodli ukončiť kvôli rozdielnym smerom, ktorými sa uberajú ich životy. Pre speváčky nastal čas, aby každá z nich išla svojou cestou.

Pre Veroniku Nízlovú to však nie je definitívny koniec speváckej kariéry. Podľa dostupných informácií sa chystá na sólovú dráhu.

Vypočujte si posledný singel TwiiNS – Que Me Gusta

To Top