Kapely

„U vás funky prostě frčí, tak proč tomu nejít naproti“, říká bandleader Top Dream Company

Česká funková formace Top Dream Company k oslavě třináctých narozenin vydala nové album Funk You! Vyšlo na 12“ vinylu a CD. Pokřtili jej v Praze a Brně.

  „Slavíme letos 13 let existence a uteklo to jako voda. Bavíme se naší muzikou a moc si to užíváme, stejně jako lidi, co chodí na naše koncerty, což je vlastně nejvíc na světě“, říká trumpetista, kapelník a producent Top Dream Company  Petr „Harmy“ Harmáček a pokračuje: „Nová deska Funk You! vystihuje názor kapely na funk v roce 2017. Tak jak ho cítíme a vnímáme.

Album se natáčelo v letních měsících a celou produkci měl pod taktovkou sám Petr „Harmy“ Harmáček, který je i hlavním autorem a textařem. Jako hosta si přizval DJ Roxtara na scratch. Finální postprodukci měl na starosti Ecson Waldes – Biotech Sound, který písně zpracoval na legendárním SSL mixu, na němž svá alba míchaly světové kapely jako např. Coldplay nebo Rolling Stones.

Texty písní jsou anglické a jediná bonusová píseň v češtině (X stát) symbolizuje nadhled, důraz na jednání v klidu a zamyšlení se nad českou společností. „Obáváme se, že tu nebezpečně klíčí vlna populismu a přikrmuje mnohdy zbytečný strach společnosti, která je nedostatečně informovaná a má strach z něčeho, co tady vlastně není,“ vzkazuje Harmy.

Na jaře příštího roku kapela chystá klubovou tour po Čechách a Slovensku, na níž budou následovat koncerty po letních festivalech. „Letos na jaře bychom chtěli do klubového turné zařadit i slovenské kluby, protože si myslíme, že u vás funky prostě frčí, tak proč tomu nejít naproti“, dodává na závěr bandleader TDC.

Vinyl a CD, stejně jako jejich předchozí alba, si můžete pořídit na jejich webu, nebo v kamenných prodejnách Bontonland. TOP DREAM COMPANY je 10-ti členná kapela z Prahy, která má několik společných slov, a to funk, soul & groove.

Tato energická formace vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra “ Harmyho“ Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech. Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show.

Vydala  několik CD a DVD, natočila několik videoklipů. Posledními jsou anglický So Dance (2017) a český  X-Stát (2016). V současné době dokončila nové LP album Funk You!, jehož zvuk se ubírá do pojetí čistokrevného tanečního funku v angličtině a v roce 2018 plánují vydat nové české LP album Made In Czech.

Viac o kapele nájdete na www.topdream.org

To Top