Viac...

UKULELE, ideálny spoločník na cesty. Všetko o ňom, recenzie, ladenie a základné akordy

Idete na dovolenku, chatu a nechce sa Vám brať akustika? Nezmestí sa do auta, vo vlaku len zavadzia… Riešením je UKULELE. Naučiť sa na ňom naučíte behom pár hodín (naladíte ju nižšie v článku) a akordov na internete je fúra. Ak ste ale nikdy ukulele nevlastnili a nevyznáte sa v nich, máme tu pre vás 4 videá s recenziami od hudobnín Jimmy Market, ktoré Vám radi pomôžu zorientovať sa a vybrať si ten správny model, či značku.

Čo je to ukulele? Ide o nástroj, ktorý sa líši od gitary jeho veľkosťou, ladením, a počtom strún. Ukulele ma len 4 struny GCEA (štandartné C ladenie). Ladenie sa mení pri baritonovom ukulele, konkrétne na DGHE.


AKO NALADIŤ UKULELE?

Ukulele sa ladí rovnako ako gitara. Najlepšie je mat k dispozícií ladičku (postačí aj tá na gitaru). Ak ladičku nemáte, skúste použiť online verziu, no je potreba mat mikrofón. Alebo to zvládneme aj bez pomoci…

Začneme strunou E, ktorú stlačíme na 5. pražci. Musí znieť rovnako, ako struna prázdna struna A. Strunu C stlačíme na 4. pražci a tá musí znieť rovnako ako struna E, hraná na prázdno. Vrátime sa k strune E, ktorú stlačíme na 3. pražci a podla nej naladíme strunu G.


ZÁKLADNÉ AKORDY PRE UKULELE


RECENZIE:
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.