V uliciach Žiliny prekvapili okoloidúcich mladí muzikanti

0
5
views

V piatok bolo v centre Žiliny veselo. Postarali sa o to mladé domáce kapely, ktoré priamo v uliciach odohrali krátke akustické sety. Chceli tak nie len potešiť a prekvapiť okoloidúcich, ale aj upozorniť na blížiaci sa festival Žilina žije.

Medzi 16-tou a 18-tou hodinou postupne predviedli svoje vystúpenia v špeciálnom akustickom prevedení kapely Bod Omylu, Dave BranniganThe Bluebeat. Všetky tri sa v plných zostavách predvedú aj na klubovom festivale Žilina žije, ktorý sa uskutoční v piatich žilinských podnikoch už v piatok 30. septembra. Ďalej vystúpia aj skupiny Baking Bread, Private jet, Sedembolestný panic Mário, nové EP pokrstí Mass Perception, ako špeciálny hosť sa ukáže Edgar, nujazzový set predvedú Dayd&SeriousSax a na afterparty budú návštevníkov do rána zabávať DJs Marko Mazák, Martin Cehelský, Spliff a Selecta Abnorman.

zilina-zije

Viac o festivale nám prezradil organizátor Lukáš Turiak: „Žilina má hlbokú tradíciu akcií ako sú Staromestské slávnosti alebo Kultúrne leto, avšak chýba tu určitý duch jednoty klubovej scény. Naším cieľom je vybudovať medzi fanúšikmi povedomie o tom, že v Žiline drieme veľa talentu, ktorý čaká na svojho poslucháča a dať priestor nastupujúcej mladej generácii lokálnych interpretov. Fungujeme bez sponzorov, najväčším partnerom pre nás sú kluby, ktoré zabezpečujú ozvučenie a poskytujú priestory. Tento festival je čisto o vzťahu umelec-divák-klub a to je na ňom podľa mňa najkrajšie.“

Všetky informácie o podujatí nájdete na oficiálnej Facebookovej udalosti. Vstupenky sú dostupné v sieti PREDPREDAJ.SK.

zilina2