Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Umenie pod oknami prináša živé koncerty priamo k vašim domovom

Slovensko žije už niekoľko týždňov v spoločenskej izolácii. Kultúrne a spoločenské podujatia sú zatiaľ úplne zakázané a všetky koncerty, divadlá a rôzne iné podujatia sa museli presunúť do online prostredia sociálnych sietí, live vysielaní a internetových stránok.

Pre umenie je však vzájomná fyzická interakcia umelca s publikom nenahraditeľná. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ľudia chodia na koncerty a umelci koncertujú. Online koncerty a vystúpenia môžu túto interakciu dočasne nahradiť, ale nie sú dlhodobým riešením.

Kultúra sa kvôli koronavírusu na Slovensku zrútila ako prvá a zrejme sa bude vracať do normálu medzi poslednými. Kultúrny život sa dočasne zastavil a umelci prišli o svoje publikum. Tento problém by však chceli zmeniť organizátori Viva Musica!, ktorí veria, že existuje spôsob ako vrátiť umelcom ich publikum aj počas koronavírusu.

Reklama
Peter Bič Project konečne vyrážajú na turné

Projekt Umenie pod oknami prináša sériu pop-up koncertov klasickej hudby k ľuďom, ktorí sú dočasne uväznení v domácej karanténe. Keďže ľudia nemôžu ísť na koncert, koncerty prídu za nimi – priamo pod ich okná a balkóny.

Po minulotýždňovom úspešnom „kick off“ projektu na pešej zóne vo Vrakuni má Viva Musica! už teraz naplánovaných ďalších 16 koncertov v 5 mestských častiach. „Sme nadšení záujmom o projekt tak na strane starostov a poslancov jednotlivých mestských častí, ako aj na strane obyvateľov a v neposlednom rade hudobníkov, ktorí sa hlásia do projektu bez nároku na honorár.“: vyjadrili sa organizátori.

Projekt Umenie pod oknami realizuje festival Viva Musica! v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislavou pod záštitou jej primátora, Matúša Valla. Jeho cieľom je prostredníctvom živého hudobného zážitku priniesť rozptýlenie obyvateľom hlavného mesta do každodennej karanténnej rutiny a upozorniť na dôležitosť kultúry a kultúrno-spoločenskej interakcie, ktorá v čase korona krízy nemôže prebiehať. Koncerty budú realizované s dodržaním všetkých potrebných bezpečnostných a hygienických opatrení.

Reklama
Rock Me Fest 2021 pozná víťazov: Slížovicu ovládne Kiero Grande, nahrávať bude Peter Karovič!
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Skupine Maduar sa aj napriek komplikovanej situácii v kultúre podarilo pripraviť niekoľko zaujímavých aktivít spojených s oslavou jej 35. narodenín.Prvou z nich je nový singel...

Správy

Legendárna kapela Metallica napísala až desať nových skladieb. Potvrdil to spevák James Hetfield a uviedol, že im izolácia veľmi pomohla pri tvorbe. Hudobníci spolu...

Zaujímavosti

Ikonická slovenská speváčka a skladateľka Marika Gombitová, držiteľka viacerých významných ocenení, spoločne so známym slovenským producentom a DJ Robertom Burianom vydávajú remix skladby V období dažďa....

Zaujímavosti

Medzinárodný audiovizuálny projekt Fúzie speváčky a skladateľky Zuzany Mikulcovej predstavuje ďalšie spojenie. Po slovensko-českých spoluprácach s Danom Bártom, Barborou Mochowou a skladbe Whisper so...