Kapely

Uvidíme ešte speváka Sanchez Amsterdam s basgitarou na krku?

Sanchez Amsterdam je mladá electro-rocková kapela, ktorá na hudobnej scéne nie je žiadnym nováčikom. Majú na svojom konte už dva albumy (Nezastavíš a Tanec v ohni). V lete 2018 nastali v kapele personálne zmeny a odvtedy kapela poprvý krát vydala singel v novej zostave. 

Momentálne kapela rieši nepríjemnú situáciu, ktorá možno opäť následkom personálnych zmien. Veríme však, že všetko dopadne dobre a David opäť chytí do ruky svoju basgitaru a vráti sa s ňou na koncertné pódia.

Ahoj David, pred letom ste na svojich sociálnych sieťach zverejnili tvoj úraz ruky, ako to s tebou vyzerá ? Kedy budeš opäť hrať a spievať?

Ahoj, tak spieval som hneď na druhý deň po úraze. :) Pretože sa mi to stalo deň pred prvým letným koncertom. Veľký obdiv patrí ostatným chalanom z kapely, hlavne nášmu gitaristovi Markovi ktorý sa za jednu noc musel naučiť hrať skladby na basovej gitare. Momentálne stále rehabilitujem, no mám v prste zošitú šľachu a nie je to vôbec jednoduché.

Dokážem ako tak zahrať ale to len tak doma v súkromí ani na skúške to nefunguje. Uvidíme ako to bude časom no zatiaľ to nevidím až tak ružovo.

Tak to nás veľmi mrzí, aké máte plány s kapelou na jeseň?

Tak posledný dá sa povedať letný koncert sme odohrali v Septembri v Senici. Odvtedy sme nehrali. Na jeseň sme rozmýšľali nad nejakými klubovkami, no nakoniec sme sa rozhodli pre tvorbu nových skladieb. Takže koncertná jeseň to tentokrát nebude čo nás trochu aj mrzí ale nedá sa robiť všetko naraz, určite spáchame dačo na jar. Ale fans nech sledujú náš Fb a Ig pretože predsa len v Novembri sa pripravuje jeden koncert v CZ konkrétne v Brne. Ale presne kedy a čo to bude za akciu sa dozviete čoskoro na našich stránkach. 

Čo to znamená tvorba nových skladieb, pripravujete nový album ? 

Určite by sme boli radi ak by sa nám také dačo opäť podarilo. :) Ale zatiaľ takto špecificky sme to nepomenovali, že áno ideme robiť nový album. Proste chceme vydať nové single. V novej zostave sa nám podarila vypustiť zatiaľ len jedna skladba a to Divoká voda, no máme už v štúdiu nahraté ďalšie dve a tretiu máme rozrobenú. Možno k týmto skladbám časom pribudnú ďalšie a ďalšie a vznikne z toho nový album, uvidíme. 

Spomenul si že máte nahraté nové dve skladby, kedy sa ich dočkáme ? 

Nemáme určený konkrétny deadline. Ešte čakáme kým nám zo štúdia príde finálny mix týchto skladieb. Ku skladbám chystáme natočiť aj videoklipy, preto to ešte nejaký ten Piatok potrvá. Ale bol by som rád ak by sa nám aspoň jedna podarila vypustiť ešte tento rok. 

Takže je pravdepodobné že na jar by sme sa dočkali turné? 

Tak či zrovna turné to neviem. Naposledy sme odohrali turné pred letom s kapelou Reunion, rozprávali sme aj s chalanmi práve z tejto kapely že by sme mohli ešte dačo spolu spáchať. Ale naozaj neviem čo bude, určite chceme hrať na jar. Nemôžme si dovoliť nehrať pól roka, nie je to dobré pre nás ani pre ľudí. 

Ďakujeme ti za rozhovor, dúfame že sa čoskoro uvidíme na vašich koncertoch.

Ďakujem aj ja a pevne verím že áno. :)

To Top