Už dnes večer sa svet rozlúči s Lemmym Kilmisterom z kapely Motörhead!

0
4
views

Pár dní po svojich 70. narodeninách tento svet navždy opustila jedna z najväčších rockových legiend 20. storočia. Frontman, spevák a basgitarista kapely Motörhead Lemmy Kilmister!

Snímka obrazovky 2016-01-09 o 15.43.38

Lemmy Kilmister  bol anglický spevák, basgitarista a zakladajúci člen heavy metalovej skupiny Motörhead. Jeho výzor, hrubé fúzy a drsný spev z neho spravili ľahko rozpoznateľnú kultovú osobnosť!

“Neexistuje jednoduchý spôsob, ako to povedať. Náš ohromný a vzácny priateľ Lemmy dnes umrel po krátkom boji s extrémne agresívnou rakovinou. O chorobe sa dozvedel 26. decembra, bol doma a sedel pred svojou obľúbenou videohrou od The Rainbows so svojou rodinou.”

“Nevieme vyjadriť náš šok a smútok, nie sú na to slová. Viac povieme v najbližších dňoch, ale teraz, prosíme, púšťajte Motorhead nahlas, púšťajte Hawkwind nahlas, púšťajte Lemmyho hudbu NAHLAS. Dajte si drink alebo niekoľko. Deľte sa o príbehy. Oslavujte život tohto skvelého, úžasného človeka, ako by ho oslávil sám. Presne to by chcel.”: napísala kapela na svojom oficiálnom Facebooku.

Dnes, 9.1.2016 o 23:30 sa svet spojí, aby oslávil život drahého priateľa a nenahraditeľnú ikonu Lemmyho Kilmistera! Nech ste dnes kdekoľvek, prejdite do svojho obľúbeného baru, a uistite sa, že máte pripojenie k internetu.

Lemmyho smrti predchádzali zdravotné problémy, ktoré nútili Motörhead rušiť vystúpenia. Dva dni po jeho narodeninách, 26. decembra 2015 mu diagnostikovali nádor v hlave a v krku. V pondelok 28. decembra skonal. V nasledujúci deň jeho smrti sa internet plnil kondolenciami fanúšikov, novinárov, ale aj Lemmyho kolegov z hudobnej branže. Na svoje Facebookové profily vyjadrili svoj smútok aj Metallica, Slash, alebo Alice Cooper.