Koncerty

Už o týždeň v Bratislave vystúpi jeden z najuznávanejších gitaristov na svete Al Di Meola

Držitel ceny Grammy a štvornásobný vítaz ankety časopisu Guitar Player Magazine v kategórii “najlepší jazzový gitarista” príde už 19.3. do Bratislavského Istropolisu.

Al Di Meola vyštudoval Berklee College of Music v Bostone, Massachusetts. Hviezdou sa stal už v 70.rokoch minulého storočia, kedy hral v skupine Return to Forever, ktorej frontmanom bol legendárny Chick Corea.

Dnes už 64 ročný gitarista nahral v minulosti s gitaristami Paco de Luciom a Johnom McLaughlinom jeden z najpredávanejších albumov zo živého vystúpenia “Friday Night in San Francisco”.

Počas svojej hviezdnej kariéry spolupracoval, či hral s desiatkami známych umelcov, medzi ktorými nechýbajú mená ako Carlos Santana, Yngwie Malmsteen, Alice Cooper alebo Luciano Pavarotti.

Gitarový historik, znalec a muzikológ Robert Lynch povedal pre médiá, že v histórii elektrickej gitary nikto doposiaľ nezdokonalil techniku hrania pre toľko rôznych žánrov tak, ako Di Meola. Do dnešného dňa nahral už 25 albumov a najnovší, s názvom Opus, ktorý vyšiel len vo februári minulého roka príde predstaviť do nášho hlavného mesta.

Pridajte sa do facebookového eventu a užite si koncerty Al Di Meola už 19.januára v Bratislave.

Autor: Tomáš Karel

Už o týždeň v Bratislave vystúpi jeden z najuznávanejších gitaristov na svete Al Di Meola
To Top