Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Úžasná slovenská verzia Nothing Else Matters vás dostane!

Peter Bažík je známy najmä ako výborný spevák z hudobných súťaží; spomeňme len 2. sériu Superstar či X Factor. Menej ľudí však už vie, že je aj skvelým hudobníkom a s husľami dokáže doslova divy.

Presvedčiť sa o tom môžete v mimoriadne vydarenej cover verzii známej skladby od Metallicy – Nothing Else Matters, v ktorej hrá spolu s  klaviristom Petrom Zbranekom z Nitry. Ten svoj nástroj neovláda o nič menej dokonale, čo môže potvrdiť množstvo zamilovaných párov z celého Slovenska. Mnohým z nich svojim umením vykúzlil na svadbe doslova čarovnú atmosféru.

Hoci sa títo hudobníci poznajú viac ako 10rokov, k spoločnému koncertu ich priviedla až nedávna charitatívna akcia Biela Pastelka, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Počas viac ako polhodinového vystúpenia predviedli obaja muzikanti doslova famózny výkon a zahrali prekrásne cover verzie známych hitov od takých interpretov ako sú Ed Sheeran, Lady Gaga či U2. Diváci boli spojením vážnej hudby s najnovšími hitmi doslova očarení a pravdepodobne by len máloktorý z nich uveril, ako rýchlo v skutočnosti dokázali svoje spoločné predstavenie nacvičiť.

Záverečnou skladbou ich vystúpenia sa stala svetoznáma Nothing Else Matters od Metallicy. S tou sa spájajú dve zaujímavosti, o ktorých možno netušíte. Jednou je, že inšpiráciou pre prvú slohu boli posledné slová spevákovho starého otca, vyslovené krátko pred smrťou.

So close, no matter how far
Couldn’t be much more from the heart
Forever trusting who we are
And nothing else matters

Tak blízko a predsa tak ďaleko
Nemohlo by to byť viac od srdca
Navždy veriť v to, čo sme
A na ničom inom nezáleží.

A druhou, že pôvodne napísal James Hetfield túto pieseň ako dar pre svoju priateľku a nikdy sa nemala objaviť na žiadnom z albumov. Jeho rozhodnutie dokázal zmeniť až spoluzakladateľ Metallicy, Lars Ulrich. Našťastie, pretože túto výnimočnú skladbu dnes milujú ľudia na celom svete.

Pozrite si vo videu jej úžasnú cover verziu v podaní Petra Bažíka (husle) a Petra Zbraneka (klavír) z charitatívneho koncertu Biela Pastelka a dajte si zvuk poriadne nahlas. Zimomriavky sú zaručené!

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Reklama