Koncerty

V Bratislave zahrá kapela Editors, so svojou show prídu už o dva týždne!

Britská kapela Editors pridala do svojho kalendára na rok 2018 ďalšie termíny. Svoju prvú headline show zahrali v roku 2010. Vracajú sa tak po 8 rokoch, s novými skladbami a novou energiou. Nenechajte si ujsť ich koncert 26. novembra 2018 v Refinery Gallery!

Editors vznikli v roku 2002, kedy ešte niesli názov Pilot, neskôr The Pride, či Snowfield. Za album The Back Room získali nomináciu na Mercury Prize. S nasledujúcou štúdiovkou, ktorú vydali v roku 2007 sa im podarilo dobiť hudobné rebríčky. Kapela bola v tom čase nominovaná na BRIT Award v kategórii Najlepšia britská skupina. Dodnes je považovaná za jednu z najkvalitnejších indie-rockových kapiel. 

Slovenských fanúšikov po prvýkrát potešili v roku 2008 na festivale Bažant Pohoda. O dva roky neskôr vypredali koncert v bratislavskom PKO a dodnes sú jednou z najobľúbenejších zahraničných kapiel na Slovensku. 

Do Bratislavy sa vrátia predstaviť svoj šiesty štúdiový album VIOLENCE za ktorý získali množstvo pozitívnych ohlasov. Časopis New Musical Express im udelil 8/10 hviezdičiek rovnako ako magazín Q. Do TOP 10 sa album dostal v Anglicku, Belgicku, Nemecku či Holandsku. Frontman Tim Smith uviedol, že sa im podarilo namiešať najvyváženeišu zmes gitarovej a elektronickej tvorby.  Na koncerte však odznejú aj ich notoricky známe hity Munich, Papillon či Blood.

“Viem, že na Slovensku máme veľa fanúšikov, veľmi rád spomínam na vaše parádne festivaly a teším sa aj na náš samostatný koncert po dlhých rokoch. Sľubujem, že to bude parádna jazda,” pozýva na koncert Tim Smith. 

Editors vystúpia v pondelok 26. novembra 2018 v Refinery gallery v Bratislave. Bude to narodeniový koncert Rádia FM. O vstupenky je mimoriadny záujem aj z okolitých krajín, nakoľko skupina v rámci Violence tour 2018 nevystupuje v Česku, Maďarsku ani Rakúsku.

Vstupenky na koncert EDITORS nájdete PRIAMO TU!

To Top