Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

V novom videoklipe kapely Instinct nájdete nádhernú Prahu aj poctu Karlovi Gottovi

Od vydania posledného videoklipu kapely Instinct Na čo sa hráme ubehol už nejaký čas. Tentokrát sa skupina hudobníkov z Prahy na nič nehrá a ukazuje nám tým najjednoduchším spôsobom, ako to cíti. Videoklip k novému singlu Praha si natočili úplne sami so svojimi polovičkami. Natáčanie prebiehalo, ako už názov piesne napovedá, v Prahe a jej okolí.

Pieseň Praha vznikla na jar a niektorí fanúšikovia ju mali možnosť počuť už na vystúpeniach počas leta, vrátane koncertu IMT Smile na Trenčianskom hrade, kde boli chalani pozvaní ako hostia. Pieseň mala naživo veľký úspech a preto sa ju rozhodli vydať ako svoj nový singel. Nahrávala sa v Bratislavskom LVGNC Studios s produkčným triom Marek Rakovický, Tom Lobb a Oliver Fillner. 

“Text, ktorý napísal Janko Miľovčík sa mi zapáčil na prvé prečítanie a hudbu som mal hotovú takmer okamžite. Od prvej chvíle som mal v hlave predstavu aj o videoklipe. Chcel som, aby v ňom hrali naše manželky a priateľky, keďže Praha je mesto, kde žijeme a spoločne všetko zdieľame. Navrhol som, aby sme si ho tentokrát skúsili natočiť sami,” hovorí gitarista Miro.

Reklama

“Počas natáčania videoklipu to bolo presne 10 rokov, čo som sa presťahoval do Prahy a preto to bolo pre mňa veľmi symbolické. Zároveň sme chceli ľuďom príbližiť trochu nášho súkromia. Bola to pre nás aj veľká skúsenosť si to natočiť celé sami,” dopĺňa spevák Lukáš.

Novinka vychádza ako predzvesť druhého pripravovaného albumu skupiny Instinct, na ktorom chalani intenzivne pracujú. Ten by chceli predstavit v priebehu roka 2021.

“Naše první album Na inzerát bylo spíše kompilací jednotlivých singlů. Ten druhý, kterému bychom chtěli dát ucelenou myšlenku a současně v něm přinést něco nové, pro nás bude velkou autorskou výzvou. Jsem zvědavý, jak se s ní popereme,” uzatvára bubeník Ondřej. 

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...