Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

V novom videoklipe kapely Instinct nájdete nádhernú Prahu aj poctu Karlovi Gottovi

Od vydania posledného videoklipu kapely Instinct Na čo sa hráme ubehol už nejaký čas. Tentokrát sa skupina hudobníkov z Prahy na nič nehrá a ukazuje nám tým najjednoduchším spôsobom, ako to cíti. Videoklip k novému singlu Praha si natočili úplne sami so svojimi polovičkami. Natáčanie prebiehalo, ako už názov piesne napovedá, v Prahe a jej okolí.

Pieseň Praha vznikla na jar a niektorí fanúšikovia ju mali možnosť počuť už na vystúpeniach počas leta, vrátane koncertu IMT Smile na Trenčianskom hrade, kde boli chalani pozvaní ako hostia. Pieseň mala naživo veľký úspech a preto sa ju rozhodli vydať ako svoj nový singel. Nahrávala sa v Bratislavskom LVGNC Studios s produkčným triom Marek Rakovický, Tom Lobb a Oliver Fillner. 

“Text, ktorý napísal Janko Miľovčík sa mi zapáčil na prvé prečítanie a hudbu som mal hotovú takmer okamžite. Od prvej chvíle som mal v hlave predstavu aj o videoklipe. Chcel som, aby v ňom hrali naše manželky a priateľky, keďže Praha je mesto, kde žijeme a spoločne všetko zdieľame. Navrhol som, aby sme si ho tentokrát skúsili natočiť sami,” hovorí gitarista Miro.

Reklama

“Počas natáčania videoklipu to bolo presne 10 rokov, čo som sa presťahoval do Prahy a preto to bolo pre mňa veľmi symbolické. Zároveň sme chceli ľuďom príbližiť trochu nášho súkromia. Bola to pre nás aj veľká skúsenosť si to natočiť celé sami,” dopĺňa spevák Lukáš.

Novinka vychádza ako predzvesť druhého pripravovaného albumu skupiny Instinct, na ktorom chalani intenzivne pracujú. Ten by chceli predstavit v priebehu roka 2021.

“Naše první album Na inzerát bylo spíše kompilací jednotlivých singlů. Ten druhý, kterému bychom chtěli dát ucelenou myšlenku a současně v něm přinést něco nové, pro nás bude velkou autorskou výzvou. Jsem zvědavý, jak se s ní popereme,” uzatvára bubeník Ondřej. 

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama