Zaujímavosti

V novom videoklipe Petra Juhása sa objavil skutočný vlk

Slovenský spevák, cestovateľ a neskrotná duša, Peter Juhás, debutuje so singlom TY ANI NEVIEŠ. Novinku predstavil prostredníctvom videoklipu a odokrýva ňou kúsok svojho sveta. Pesnička je zároveň predzvesťou prvého albumu.

Talentovaný spevák a hudobník Peter Juhás začínal od piky. Precestoval polku sveta, ako pouličný spevák spríjemňoval svojím umením chvíle návštevníkom turistických miest nielen v Európe, ale aj v Ázii. Už od útleho veku vedel, že sa chce živiť svojou vášňou – hudbou. Nechýbala mu odvaha i keď začiatky boli drsné, svoj sen si za ťažkých podmienok plnil. Po rokoch sa mu život obrátil o stoosemdesiat stupňov a z námestí, na ktorých hrával, si to namieril do nahrávacieho štúdia.

 Míľnikom v jeho živote sa stalo stretnutie s jednou z najúspešnejších slovenských speváčok, ktorá mu za pomoci svojich muzikantov ukázala smer. Práve drahocenné rady a skúsenosti Jany Kirschner a jej kapely mladému spevákovi pomohli začať brať veci vážne. Za ich podpory sa zrodil debut TY ANI NEVIEŠ, ktorým Peter, prostredníctvom videoklipu, predstavuje kúsok svojho sveta. Prvý singel je zároveň  ochutnávkou pripravovaného albumu.Už dlho som nestretla tak autentického, otvoreného muzikanta. Má v sebe oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá a myslím, že ak bude na sebe pracovať, môže dokázať naozaj veľa. Je to v jeho rukách, ja som sa mu snažila otvoriť cestu k muzikantom, ktorí by s ním tú cestu mohli zdieľať a zachytiť jeho cítenie a sound, jeho hlas a hlavne charakter, ktorý je bezpochyby, ako hovoria Angličania “bigger than life”. Verím, že pieseň Ty ani nevieš je pre Petra iba začiatkom a ešte nás všetkých prekvapí,“ vyjadrila sa Jana Kirschner na adresu mladého muzikanta. 

Neštandardný postup: z názvu vznikla skladba

Nápad na pieseň TY ANI NEVIEŠ vznikol veľmi neobvykle. Prvotne skrsla myšlienka, s ktorou korešponduje celá pieseň, a to uvedomenie koľko vecí o nás tí druhí ľudia vlastne ani nevedia. Jedného rána tak Peter Juhás na modrý zdrap papiera napísal názov tešte neexistujúcej pesničky. „ Po titulku som napísal prvú slohu, k nej som si brnkol nejaké akordy a postupne to chytalo svoj tvar a vystihovalo, čo by som ňou rád povedal,“ priblížil spevák zrod novinky, ktorá na svoj debut v šuplíku čakala celé dva roky! 

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.