Viac...

V pondelok sa v Starej tržnici uskutoční symbolická rozlúčka s Ďuďom z Hexu

Slovenskú hudobnú scénu zasiahla pred pár dňami smutná správa. Vo veku 46 rokov zomrel spevák kapely HEX Peter “Ďuďo” Dudák!

Kapela Hex zverejnila na Facebooku status: “Drahí priatelia a fanúšikovia skupiny Hex. Radi by sme Vás pozvali na symbolickú poslednú rozlúčku s našim milovaným kamarátom Ďuďom, ktorá sa uskutoční v pondelok 19.8. o 19:00 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave, kde tak rád hrával. Príďte mu prosím venovať tichú spomienku a osláviť jeho život.

Peter „Ďuďo“ Dudák bol slovenský spevák, skladateľ, hudobník, textár, hudobný producent a člen hudobnej skupiny Hex. Od svojich šiestich rokov sa učil hrať na klavír a vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Od roku 1989 pôsobil v hudobnej skupine Hex. Dňa 14. augusta 2019 podľahol rakovine pankreasu.

Hex je slovenská poprocková skupina, ktorá vznikla v roku 1989 v Bratislave v zložení Peter „Ďuďo“ Dudák (spev, gitara, klávesové nástroje), Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová gitara, vokály), Jozef „Jožko“ Jurička (klávesové nástroje), Peter Slameň (bicie) a Martin „Fefe“ Žúži (gitara).

Skupina začala byť mediálne známa potom, ako sa jej ujal producent Martin Sarvaš a po vydaní maxisinglu „Dobrý motýľ“ v hudobnom vydavateľstve Monitor EMI, ktorý sa stal spolu s videoklipom vďaka svojej hranosti v médiách prvým hitom skupiny.

To Top