Koncerty

V Prahe sa stretnú súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény

V sobotu 9.11.2019 sa v žižkovskom kultúrnom priestore Punctum stretnú súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény – Lowmoe (Praha/Brno), Dead Janitor (Košice), MacroNoise (Praha/Zvolen) a Ursula Sereghy (Praha), pričom koncerty posledných dvoch menovaných budú doplnené o analógovú a digitálnu projekciu Šárky Pivodovej aka Taona.

Koncert sa uskutoční pod organizáciou vydavateľstva XION.

LOWMOE

je audiovizuální party ve slow motion, lucidní sen na ostrově downtempa. Živá elektronika propojuje zvuky analogových syntezátorů, taneční rytmy i experimentování s ambientními zvuky. Projekt vznikl na jaře 2015. Letos v lednu vyšlo debutové album Downtemple, které zachycuje přerod Lowmoe z jemné ambientní hudby směrem k více energetickému a bezprostřednímu vyjádření. Je to pocta downtempu, žánrově se ale mísí s technem, hip hopem nebo edm. Inspiraci hledá v atmosférách, zvucích a noisech.

DEAD JANITOR

aka Braňo Fidrík z Košíc, veterán slovenskej elektronickej scény. Od debutu The Boring Structure z roku 2008 vydal nespočet LP a EPčiek na labeloch ako predovšetkým Exitab, ale aj poľskom Galeria Szara records či aktuálny album Medusa na bratislavskom Urbsounds. Hudobne sa pohybuje niekde medzi IDM, elektronikou, fľašou Sava a gumenými rukavicam. Po koncerte z r. 2017 pôjde o jeho druhý koncert v Puncte.

MACRONOISE

Slovenský producent žijúci v Prahe, sa od svojho debutu v lete 2017 prezentoval už niekoľkými EPčkami, ktoré sa žánrovo pohybujú medzi ambientom, cez IDM a trip hop, až po prvky experimentálneho techna či drum and bassu. Jeho vystúpenia na rozmedzí live a dj setu sa vyznačujú hypnotickou, potemnelou náladou, sú plné napätia a dynamiky. Hráva prevažne svoje skladby, no využíva aj loopie a sekvencie skladieb od iných producentov a kapiel. Je ovplyvnený zvukom vydavateľstiev ako britský Warp, UVB 76, Modern Love alebo berlínsky Samurai Horo.

URSULA SEREGHY

Pražská multiinštrumentalistka, producentka, a mimo iné aj členka kapely Metastavy, Prague Synth Library a koletívu Trigger. V rámci svojej sólovej tvorby sa nadšene venuje sound designu, ako aj rytmickej tanečnej hudbe.

To Top