Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

V Trenčianskych Tepliciach pokračuje Hudobné leto plné najznámejších slovenských a českých umelcov!

V Trenčianskych Tepliciach v júli otvorili 74. ročník Hudobného leta. Otvárací koncert bol v rukách unikátneho zoskupenia umelcov, ktoré doposiaľ mohli zažiť len hostia Hudobného leta. Návštevníci si ďalej vychutnali Opernú noc a vystúpenie Jozefa Hollého s kapelou, ktorí predviedli svoju fenomenálnu Piano show. Do koncertnej sály Kursalonu festival ešte prinesie ďalších 8 kvalitných predstavení.

Festival Hudobné leto má už 74-ročnú tradíciu a je neodmysliteľnou súčasťou kúpeľného mesta Trenčianske Teplice od roku 1937. Počas uplynulých troch rokov došlo k prestavbe jeho dramaturgie, ktorá spôsobila zmenu pohľadu a Hudobné leto zatraktívnila aj pre mladšiu cieľovú skupinu. O dramaturgiu sa postaral programový riaditeľ festivalu Michal Vidan, ktorý v súčasnosti pôsobí aj ako riaditeľ Mestského divadla v Žiline.„Hudobné leto je najstarší festival komornej hudby v strednej Európe. Ako každý projekt, aj festival sa vyvíja a prirodzenou cestou sme do programu postupne začlenili aj iné hudobné žánre. Stal sa tak festivalom hudby ako takej. Je žánrovo bohatší a dovoľuje nám viac sa vyhrať s dramaturgiou. Vnímame záujem publika o kvalitnú kultúru, a preto sa snažíme každý rok posunúť latku o niečo vyššie“, prezrádza programový riaditeľ Michal Vidan.

Na najväčšom hudobnom festivale na Balkáne zaplatíte aj pomocou Bitcoinu

Hudobné leto počas dvoch mesiacov prináša do koncertnej sály Kursalonu unikátne a hodnotné hudobné zážitky. Svedčí o tom aj samotné otvorenie festivalu, ktoré bolo vyskladané na mieru a tento jedinečný koncert doposiaľ mohli zažiť len jeho hostia. Organizátori sa tento rok rozhodli obohatiť tradičný orchester o spojenie troch výborných spevákov, a tak sa výnimočne na jednom pódiu predstavili Peter Lipa, Barbora Švidraňová a Veronika Strapková v sprievode jazzového orchestra Big Band Žilinského konzervatória.

Reklama

Program Hudobného leta pokračoval Opernou nocou, počas ktorej predviedli vynikajúci výkon svetoznámi operní speváci Gustáv Beláček a Ľubica Vargicová v sprievode klaviristu Daniela Buranovského, ktorým si od divákov vyslúžili zaslúžené standing ovation. Ďalej na návštevníkov čakala podmanivá piano show s obľúbeným klaviristom, skladateľom a inštrumentalistom Jozefom Hollým, ktorý svojou hrou na klavíri očaril a vyrazil dych návštevníkom. „Na vystúpenie Jozefa a jeho kapely som sa nesmierne tešila od chvíle, ako som sa dozvedela, že vystúpi v Trenčianskych Tepliciach. Vypočuť si známe soundtracky z filmov ako Pearl Harbor či Piráti z Karibiku v jeho podaní bolo pre mňa nezabudnuteľným zážitkom“, porozprávala svoje dojmy z koncertu návštevníčka Katka.

Rock Me Fest 2021 pozná víťazov: Slížovicu ovládne Kiero Grande, nahrávať bude Peter Karovič!

Hudobné leto prináša do koncertnej sály Kursalonu naozaj pestrú škálu žánrov – klasiku, folk, jazz alebo aj pop. Program bude pokračovať vystúpením českého speváka Dana Bártu spolu s autorskou a interpretačnou formáciou českej jazzovej scény Robert Balzar Trio. Dávku temperamentu do Kursalonu prinesú Cigánski Diabli, svoje hudobno-tanečné vystúpenie predvedie folklórny súbor SĽUK a nebudú chýbať ani jazzové legendy od zoskupenia Fats jazz band. Návštevníci budú môcť zažiť v Trenčianskych Tepliciach aj pohodový večer s piesňami Pavla Hammela a vychutnať si budú môcť aj balady obľúbenej speváčky Márie Čírovej.

Do programu Hudobného leta bolo okrem koncertov zaradené aj divadelné predstavenie Tri letušky v Paríži v podaní hercov Richard Stanke, Ján Dobrík, Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková a Mária Breinerová. Divadelná hra odhalí, ako dlho dokážu fungovať hry lásky, ktoré sa riadia letovým poriadkom. Najstarší festival v Trenčianskych Tepliciach už tradične slávnostne ukončí Slovenská filharmónia.

Reklama
Tridsiaty ročník hudobného festivalu Verím Pane ponúkne koncentráciu gospelovej muziky

Aj vďaka zaujímavému programu sa Hudobné leto teší veľkej obľube návštevníkov nielen z okolitých miest, ale aj z celého Slovenska a zahraničia. Sme veľmi radi, že festival vyhľadávajú počas celého leta, dávajú nám milé pozitívne reakcie a užívajú si spolu s nami tieto kultúrne zážitky, dodáva produkčná manažérka festivalu Zuzana Danechová.

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť v Infocentre kúpeľného hotela PAX, v KIC Trenčín, online prostredníctvom siete Ticketportal.sk alebo na mieste priamo pred predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice.

Podujatie je uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Vo štvrtok 1. júla sa otváracím koncertom Slovenského komorného orchestra v Kursalone začne 75. ročník festivalu Hudobné leto Trenčianske Teplice. Počas letných prázdnin prinesie podujatie...

Správy

Kompilačný vinylový a CD dvojalbum Pavol Hammel & Prúdy 1966 – 1975 je dramaturgicky nezmenenou reedíciou pôvodného titulu, ktorý vyšiel v roku 1982 a ktorý zachytáva prvé...

Koncerty

Po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou sa v  júli chystá veľké spoločné turné ,,Legendy open air tour“, ktoré bude jedinečným spojením slovenských hudobných legiend. Na...

Koncerty

Najnovšie filmy ako Havel, Šarlatán a Meky, či koncert kapely Billy Barman si budete môcť vychutnať už 28. až 30. augusta 2020 pod hviezdami...