Hľadáte niečo konkrétne?

V Trenčianskych Tepliciach začína 74. ročník najstaršieho festivalu komornej hudby v strednej Európe
V Trenčianskych Tepliciach začína 74. ročník najstaršieho festivalu komornej hudby v strednej Európe

Koncerty

V Trenčianskych Tepliciach začína 74. ročník najstaršieho festivalu komornej hudby v strednej Európe

Hudobné leto Trenčianske Teplice má  už 74 rokov. Najstarší festival komornej hudby v strednej Európe štartuje 4. júla. Kúpeľné mesto privíta hudobné telesá a umelcov ako Slovenská filharmónia, Ľubica Vargicová, ale aj  Petra Lipu, Máriu Čírovú či Jozefa Hollého. Festival trvá dva mesiace a prinesie 11 unikátnych  predstavení.

Festival Hudobné leto je neodmysliteľnou súčasťou kúpeľného mesta Trenčianske Teplice od roku 1937. V súčasnosti patrí medzi vrcholné kultúrne podujatie mesta a je označovaný ako najstarší festival vážnej hudby v strednej Európe. Za Hudobným letom každoročne prichádzajú návštevníci nielen z okolitých miest, ale aj z celého Slovenska a zahraničia. 

Program 74. ročníka ponúkne kvalitných domácich i zahraničných interpretov klasickej hudby, no opäť je obohatený aj o žánre ako jazz alebo pop a po úspešných minulých ročníkoch prinesie aj divadelné predstavenie. „V roku 2017 sme sa rozhodli prestaviť dramaturgiu festivalu tak, aby sme zmenili pohľad na festival a urobili ho atraktívnym aj pre mladšiu cieľovú skupinu. V nadväznosti na našu víziu už tretí rok posúvame program, aby bol nielen kvalitný a umelecky hodnotný, ale aj divácky zaujímavý“, hovorí hudobný dramaturg festivalu, Michal Vidan.

Reklama
One Day Jazz Festival odštartuje už čoskoro v Košiciach a Bratislave

Program Hudobného leta prinesie v priebehu 10 týždňov 11 predstavení. 74. ročník festivalu otvorí galakoncert známych slovenských umelcov –  Peter Lipa, Barbora Švidraňová a Veronika Strapková v sprievode jazzového orchestra Big Band Žilinského konzervatória a prinesú orchestrálnu tvorbu prepojenú s jazzovým umením. 

Počas leta sa návštevníci môžu tešiť tiež na komorné koncerty ako operné vystúpenie Ľubice Vargicovej a Gustáva Beláčka v sprievode klaviristu Daniela Buranovského alebo piano show klavírneho virtuóza Jozefa Hollého.

Zaujímavými koncertami bude vystúpenie českého speváka Dana Bártu s českou jazzovou autorskou formáciou Robert Balzar Trio alebo koncert orchestra Fats Jazz Band, ktorý hrá pôvodnú autentickú hot-jazzovú a swingovú hudbu prepisovanú z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie a vznikajú presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy.

Reklama
Objatie tónov si podmanilo Levické hradné námestie

Návštevníkov čaká tiež koncert Pavla Hammela, Márie Čírovej, Cigánskych diablov, hudobno-tanečné vystúpenie SĽUK Krajinka a divadelné predstavenie Tri letušky v Paríži s hercami Richard Stanke, Ján Dobrík, Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková a Mária Breinerová. Záver 6. septembra bude v Kursalone už tradične patriť Slovenskej filharmónii, ktorá je súčasťou festivalu takmer pravidelne od roku 1950. 

Kompletný program a viac informácií nájdete TU.

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť v Infocentre kúpeľného hotela PAX, v KIC Trenčín, online prostredníctvom siete ticketportal.sk alebo na mieste priamo pred predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Vo štvrtok 1. júla sa otváracím koncertom Slovenského komorného orchestra v Kursalone začne 75. ročník festivalu Hudobné leto Trenčianske Teplice. Počas letných prázdnin prinesie podujatie...

Koncerty

Konečne. To si isto mnohí pomysleli, keď im prišla pozvánka na 11. ročník benefičného koncertu pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím Objatie tónov. V netradičnom termíne,...