Viac...

Väčšina hudobníkov z Británie uvažuje nad ukončením kariéry

Približne 64 percent profesionálnych hudobníkov z Veľkej Británie uvažuje o ukončení svojej hudobnej kariéry v dôsledku pandémie koronavírusu. Tieto údaje vyšli z nového prieskumu, ktorý uskutočnila britská spoločnosť Encore Musicians.

Umelci počas pandémie a obmedzení stratili v priemere 15 tisíc dolárov a do konca roka mali 2020 naplánovaných priemerne päť koncertov. “Výsledky ukazujú, že v dôsledku rozsiahleho zrušenia podujatí, koncertov a festivalov stratili hudobníci v priemere 87 percent dohodnutých hraní a spolu s nimi aj hlavný zdroj príjmu”: uviedla spoločnosť Encore.

Spoločnosť ďalej v oficiálnej správe uvádza, že prieskum zasiahol všetky hudobné žánre a že viac ako štyri pätiny respondentov možno považovať za profesionálnych hudobníkov, ktorí sa svojim umením reálne živia.

Výsledky údajne poukazujú na výrazný pokles hudobného priemyslu vo Veľkej Británii, ktorý každoročne prispieva na britskú ekomoniku vyše 5,2 miliárd dolárov a zamestnáva takmer 200 tisíc ľudí.

Kríza v kultúre sa kvôli koronavírusu prejavila aj na Slovensku. Od marca 2020 bolo zrušených viac ako 500 podujatí a ďalších skoro 300 bolo presunutých na iný termín. Pozrite si všetky zrušené kultúrne podujatia na Slovensku za rok 2020.

To Top