Koncerty

Ve finále hudební soutěže Líheň uvidíme Slováky, Poláky i Čechy!

Historicky poprvé za sedmnáct let se ve Velkém finále největší středoevropské klubové soutěže amatérských hudebníků Líheň představí hned dvě slovenské kapely. Přitom účast slovenských kapel ve finále této soutěže je spíše výjimkou na rozdíl od skupin z Polska, které již mají i několik celkových vítězů. 

V sobotu 2. června se, po dlouhých letech, odehraje Velké finále soutěže pod širým nebem, když se pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency domluvili s pořadateli významného ostravského festivalu Slezskoostravský Rockfest a na odpoledne postavili program na jedné ze scén nazvané Loděnice. „Její umístění u pěší lávky u Slezskoostravského hradu a také možnost shlédnout celé finále bez nutnosti platit vstupné, přesně koresponduje s myšlenkou Líhně – nabídnout fanouškům nadějné mladé kapely a hudebníky, aniž by museli platit vstupné, a přitom podporovat hudební dění na Ostravsku. Zejména díky podpoře města Havířov se soutěž koná již 17 let a díky letošní podpoře Moravskoslezského kraje může proběhnout Velké finále v opravdu atraktivním prostředí a jistě před slušnou řádkou fanoušků,“ popisuje kroky vedoucí k tomuto výsledku ředitel Líhně Marek Slonina. A koho ve Velkém finále uvidíme? 

„Vítězem prvního semifinále a prvním jistým finalistou se v polovině dubna stala polská parta HURROCKAINE z nedalekého města Katowice, kterou o den později následovala bratislavská skupina The Gang ze Slovenska. Poměrně překvapivou nadvládu slovenských kapel ve finále, i vzhledem k počtu přihlášených skupin, pak potvrdila o týden později v třetím semifinále skupina HEAD2DOWN z Topoľčan a až v posledním semifinálovém kole zachránila čest pořádající země brněnská partička Kuležák,“ popisuje překvapivé dění Slonina s tím, že každý ročník je jiný a tak i ten letošní dokázal protřelé pořadatele překvapit. Ačkoliv v této chvíli zbývá několik týdnů do Velkého finále, pořadatelé stále pracují na plné obrátky. 

„Kdo si zvykl na soutěže v klubech pod názvem PRIMrock, ten bude muset počkat až na Velké finále. Tam opět dostane možnost prokázat své znalosti a tip na vítěze a vyhrát některou z atraktivních cen. Pro ty nedočkavější ale už příští týden rozjedeme na www.lihen.cz v sekci Soutěže pro fans a na FB profilu soutěže pro věrné a znalé fanoušky. A slíbit můžeme velmi atraktivní odměny za správné odpovědi! První otázku zveřejníme už ve středu 9. května v pravé poledne a věříme, že si s námi fanoušci rádi zpestří čekání na 2. června,“ dodávají pořadatelé soutěže Líheň 2018. Více informací najdou zájemci na zmíněných stránkách. 

To Top