Viac...

Velké finále soutěže hudebníků Líheň bude mezinárodní!

Opravdu mezinárodní, nebo minimálně středoevropské, bude složení Velkého finále největší klubové soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018. Už 2. června se na jedné ze scén Slezskoostravského Rockfestu utkají o celkové vítězství dvě slovenské skupiny a po jednom zástupci z Česka a Polska.

Velké finále soutěže Líheň se po letech v klubech opět odehraje pod širým nebem, když se pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency domluvili s pořadateli významného ostravského festivalu Slezskoostravský Rockfest a na odpoledne postavili program na jedné ze scén nazvané Loděnice. „Její umístění u pěší lávky u Slezskoostravského hradu a také možnost shlédnout celé finále bez nutnosti platit vstupné, přesně koresponduje s myšlenkou Líhně – nabídnout fanouškům nadějné mladé kapely a hudebníky, aniž by museli platit vstupné, a přitom podporovat hudební dění na Ostravsku.

Zejména díky podpoře města Havířov se soutěž koná již 17 let a díky letošní podpoře Moravskoslezského kraje může proběhnout Velké finále v opravdu atraktivním prostředí a jistě před slušnou řádkou fanoušků,“ popisuje kroky vedoucí k tomuto výsledku ředitel Líhně Marek Slonina s tím, že účast diváků jistě podpoří atraktivní výkony hudebních kapel. Do Velkého finále se totiž probojovali jen čtyři nejlepší z více než dvou stovek přihlášených kapel – polská parta HURROCKAINE z Katowic, slovenské skupiny The Gang z Bratislavy a HEAD2DOWN z Topoľčan, a česká kapela Kuležák z Brna. Scéna Loděnice, kde se od jedné odpolední Velké finále uskuteční, ale nebude žít jen hudbou, i když po vyhlášení výsledků soutěže vystoupí ještě další tři skupiny. 

„Loděnice je v rámci festivalu známá tím, že plní i funkci zábavní a tak se zde pobaví nejen praví rockeři, ale i rodiny s dětmi, či teenageři. Pro fanoušky je letos připravena řada nafukovacích a jiných atrakcí pro děti i dospělé. Děti se vyřádí na trampolínách a obří nafukovací klouzačce Titanic, chlapi i dámy starší 18-ti let si to zase budou moci rozdat na Kohoutích zápasech, které poskytl partner Líhně i festivalu – pivovar Radegast. V provozu bude i lezecká stěna, půjčovna lodiček, možnost letu vrtulníkem, řada stánků s občerstvením a mnoho dalšího.

U Ostravice to prostě 2. června bude žít a věříme, že u toho budete s námi,“ srdečně zvou pořadatelé s tím, že tradičně z pódia nabídnou fanouškům Líhně možnost vyhrát atraktivní ceny partnerů nejen v tradiční tipovací soutěži na vítěze PRIMrock, či mnohých dalších. Novinkou je i letošní BUsFEsT, který bude svážet fanoušky z Karviné a Havířova na Velké finále a mnoho dalšího. Více najdou zájemci na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. 

To Top
Košík Produkt odstránený Späť