Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Veľký úspech Michalovskej kapely LADIES & GENITALS

Najstaršia slovenská autorská pesničková súťaž Košický zlatý poklad už pozná tohtoročných víťazov. Rozhodlo sa o nich v sobotu 14. októbra večer v košickom Kulturparku. Do 33. ročníka Košického zlatého pokladu sa prihlásilo 140 piesní.

Michalovská kapela LADIES & GENITALS so skladbou „Sladké časy mám pred sebou“ autorov Jordána Doriča a Milan Hredzáka obsadila v súťažnej konkurencii 12 finalistov fantastickú striebornú priečku.

Kapela funguje druhý rok a momentálne a stále zloženie kapely je nasledovné: Jordán Dorič – gitara,spev; Michal Rybnický – gitara, spev; Samuel Perunko – basgitara, spev; Milan Hredzák – bicie nástroje, vokály.

Reklama
  1. Popíšte nám Ladies & Genitals. Kto ste? Ako ste sa dali dokopy? Čo hráte? …

Kapela vznikla na základe predošlého spoločného hrania jej členov vo viacerých kapelách (Hostel, Freedeggs, No Future, a pod.) s rozhodnutím venovať sa vyslovene vlastnej tvorbe a v snahe vytvoriť nové melodické, chytľavé skladby, ktoré by sa páčili nám, ale aj, pokiaľ možno, čo najviac ľuďom. Máme totiž pocit, že sa na Slovensku strašne „tlačí na pílku“ a veci, ktoré sa produkujú a púšťajú v rádiách sú toho jasným dôkazom. Chýba im poriadny nápad a šťava, ale aj jednoduchosť. Preto sa snažíme vytvoriť skladby jednoduché, ale aby zároveň mali hlavu a pätu. Slovom, len také pesničky. V súčasnosti veľa skúšame, nahrávame, ale hlavne intenzívne koncertujeme, pokiaľ sa to dá zladiť s našou prácou. Ako jedinci už máme odohraté hodiny koncertov a to spolu aj osobitne. Sme z Michaloviec, teda v skutočnosti by sa dalo povedať, že každý z inej strany Zemplínskej Šíravy :) Cítíme sa ale stále byť Čechoslovákmi.

  1. Aké sú Vaše pocity po obsadení striebornej priečky na KZP ?

Pocity sú určite výborné. Atmosféra celej súťaže nás veľmi milo prekvapila a takpovediac sme sa ňou nechali uniesť a doslova strhnúť. Keď sme vyšli na pódium a odohrali našu skladbu, nechali sme na pódiu úplne všetko a ľudia v sále nám to vrátili dvojnásobne. To, že sme skončili druhý bola len povestná „čerešnička na torte“. Veľmi nás to teší aj z toho dôvodu, že úroveň celého ročníka, ako aj ostatných interpretov bola na veľmi vysokej úrovni a preto nás to teší o to viac. A to, že sme boli druhý spomedzi 140 skupín, ktoré sa tento rok do súťaže prihlásili je podľa nás veľmi slušná vizitka 😊  .Ešte stále dostávame blahoprajmé sms-ky a správy na našu stránku, na ktoré sme ešte ani nestihli odpísať (ale určite odpíšeme – ĎAKUJEME!).

  1. Aké sú vaše ďalšie plány? Čo od vás môžeme očakávať?

Plánov máme dosť a rozhodne neplánujeme zaspať na vavrínoch. Čo možno najskôr plánujeme dokončiť album. Taktiež v blízkej dobe plánujeme vydať videoklip k skladbe „Sladké časy mám pred sebou“. Plánujeme čo najviac koncertov aby sme boli v kontakte s našimi fanúšikmi a všetky naše skladby im odpálili priamo na koncertoch. Takže ak by sme to mali zhrnúť tak „makať, makať a makať“ ! Toto všetko bol len začiatok a takpovediac pomyselný „odrazový mostík“ . Takže od nás môžete čakať zaujímavé veci.

Pozdravujeme všetkých našich fanúšikov a ďakujeme za rozhovor. Ahojte !

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama