Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Veronika Rabada v novom klipe lieta nad Slovenskom 

Speváčka Veronika Rabada dokončuje svoj prvý album a priaznivcom slovenskej world music z neho predstavuje ďalšiu hudobno-obrazovú ochutnávku. 

“Pieseň Husičky som napísala asi pred rokom, s hudbou mi bol veľmi nápomocný môj huslista Miško Brandys, spievala som si ju cestou do práce, keď som viedla deti do školy, škôlky a hneď keď mi niečo nové napadlo, zapla som mobil a bez hanby si to nahrala priamo na chodníku. Dá sa povedať, že vznikala “za pochodu”. Pri tom sa mi stále objavoval motív skladby Páslo dievča pávy, ktorú mám v hlave už od detstva, tak sme ho tam použili,” hovorí o novej skladbe jej autorka a speváčka Veronika Rabada.

Na aranžmán piesne Veronika oslovila Matúša Pavlíka, ktorý jej už upravoval pieseň “Zabudni”. Skladba ho oslovila a úprava bola hotová veľmi rýchlo. O zvuk sa postaral jej manžel Roman Šoltys a živé nástroje nahrala jej kapela v zložení:   L. Krivda (bicie), L. “Kolja” Kolivoška (basa), M. Šabáková (akordeón), M. Brandys (husle) a L. Hirko (gitara).

Reklama

Videoklip k skladbe Husičky nakrútili Štefan Koreň a Milan Surový z Ružomberka.  

“Od začiatku som vedela, že v klipe nechcem byť a chcela som, aby to zahrali herci. Za chlapcami sme často chodili do Ružomberka a rozprávali sa o klipe. Mala som predstavu, vymyslela som si aj scenár, ale keď mi začali hovoriť o plošinách a niekoľkých dronoch, tak som zo svojej predstavy upustila a nechala to na nich. Nechcela som popisnosť a keďže som študovala herectvo, veľmi mi záleží na myšlienke a príbehu  v klipe. Keď niekto čaká v klipe husi, bude sklamaný… Celé je to nakrútené z vtáčej perspektívy, tak už tam nebolo treba nasilu vtlačiť husi,” popisuje vznik klipu Veronika 

Reklama

Husičky sú o túžbe ženy, ktorá chce odísť od problémov a bolestí, ktoré jej život priniesol. Chce na chvíľu na všetko zabudnúť a dospieť k odpusteniu. Túto túžbu vloží do šatky, ktorá vzlietne a letí nad krásnou slovenskou krajinou. Napriek pôvodným plánom sa Veronika v klipe objaví. Môžu za to jej deti.  

“Na prvú verziu, v ktorej som nebula moje deti zareagovali vetou: Mamka, a ty si kde, za kameňom? Tak som im urobila radosť, ale musia vždy klip dopozerať až do konca,”  povedala s úsmevom speváčka.

Klip sa nakoniec nakrúcal bez účasti Veroniky, pretože práve v ten deň nakrúcala klip pre anketu Zlatý Amos, pre ktorú  spolu s bratom Petrom napísala a s kapelou naspievala špeciálnu pesničku Učiteľ. Jej scény sa do klipu nakrútili neskôr.

Reklama

Veroniku s kapelou čaká tento rok dosť silné koncertné leto, počas ktorého si musia nájsť čas aj na dokončenie albumu, ktorý by sa mal objaviť v priebehu leta.

“Bude to náročné a určite nás to bude stáť veľa síl, ale spolu s kapelou sa na koncerty a album veľmi tešíme. Tak verím, že to spolu všetko dobre zvládneme,” dodala na záver Veronika Rabada.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama