Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Veronika Strapková odkazuje všetkým, ktorí prišli o vzťah: Utečte od prázdna!

Poznáme to asi všetci. Cítime, že sa niečo, čo sme mali radi, končí a nevieme to uťať. Je jedno, či ide o priateľský alebo partnerský vzťah. Presne o tom je pieseň Nová Veroniky Strapkovej, ktorá však odkazuje, že stojí za to pustiť to, čo nefunguje. Veronika k piesni počas pandémie nakrútila aj klip. Dokonale vystihuje prázdno končiaceho sa vzťahu, ale aj potrebu utekať od neho preč. Vypočujte si titulnú pieseň Veronikinho druhého albumu s rovnakým menom!

Veronika Strapková prišla o dvoch blízkych ľudí a to ju inšpirovalo napísať pesničku Nová. Je odkazom na zásadný moment v jej živote, keď sa oslobodila od toho, čo ju vyčerpávalo. Hudbu k piesni zložil Maxo Mikloš, text napísala sama Veronika.

„Pieseň je o rozpade vzťahu dvoch ľudí a je jedno, či je to vzťah priateľský alebo partnerský. Ja som mala obdobie, keď som takto prišla o dvoch významných ľudí môjho sveta. Tomu predchádzalo obdobie trápenia, keď som neustále posúvala hranice toho, čo bolo pre mňa dovtedy prípustné a to len z obáv zo straty. Keď som sa odhodlala v sebe to ukončiť, pocítila som veľmi výrazné zmeny a doslova som ožila. Bola som v istom zmysle „nová“, iná ako dovtedy. Niektoré vzťahy jednoducho musíme pustiť, aby sme otvorili cestu novým, zdravším,“ vysvetľuje Veronika Strapková.

Reklama

V čase pandémie stihla Veronika k piesni nakrútiť aj klip. Napriek tomu, že možnosti boli oklieštené, podarilo sa jej výborne vystihnúť podstatu skladby.

„Chcela som ukázať akési prázdno, ktoré súvisí s uzatvorením vzťahu a následne potrebu bežať od tohto prázdna preč. Klip začína v pocitoch samoty, kde sa nič nejaví ako dobré, a končí sa tiež v samote, ale to je už iná samota – vnímaná ako sloboda, ako pocit, že je niečo predo mnou, ako, keď človek zrazu zmení svoj pohľad a vníma svoju situáciu inak. Nakrúcal ho so mnou Tím Double J (kameraman a režisér) a jeho partnerka Dada zas pomáhala s technickým zázemím a líčením,“ dodáva Veronika.

Pesnička Nová je titulnou skladbou rovnomenného albumu, ktorý Veronika vydala koncom minulého roka. Je to jej druhý štúdiový album a je na ňom spolu 12 pesničiek.

Reklama

„Album Nová som pomenovala práve po tejto piesni, ktorá bola v mnohom určujúca. Album je v slovenčine, čo je obrovská zmena oproti prvému. Je hudobne viac súčasný a aktuálny. Prepojila som v ňom lásku k r&b a afrorytmom s moderným popovým zvukom. Je to album, ktorý obsahuje rôzne témy, poňaté súčasne vo zvuku aj vo forme,“ uzatvára  Veronika Strapková.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...