Zaujímavosti

Veronika Strapková skladbou “Posledný pokus” uzavrela svoje prvé EP!

Šesť skladieb z EP “SILA JE V NÁS” je vonku! Song “POSLEDNÝ POKUS” uzavrel tohtoročnú, hudobnú éru Veroniky Strapkovej, ktorú produkoval jej dlhoročný kamarát a muzikant Emil “ESSO” Smoliga. 

Od konca novembra, každú nedeľu dostala skladba z Veronikinho EP aj vizuálnu podobu. A to nie rovnakú! Prvá skladba niesla rovnomenný názov ako EP “Sila je v nás”, na ktorej speváčke hosťoval raper KALI a bol natočený v indiánskom prostredí. Druhá skladba “Svet sa točí” zasa pozostávala z videí od fanúšikov, ktorí Veronike posielali svoje točiace sa videá z miest, kde sa práve nachádzali, a tým im aj touto formou chcela poďakovať za podporu, ktorú jej neustále jej skalný fanúšikovia dokazujú.

Tretia skladba “Nočné vtáča” bola zasa postavená na rôznych tanečných prvkoch, ktoré podčiarkovali myšlienku skladby, že nie je jednoduché nájsť si partnera pre dnešné ženy, a preto ich niekedy hľadajú  aj v kluboch. Štvrtá skladba “Je mi ľuto”  je zasa venovaná kamarátke, ktorá už nie je medzi nami a Veronika jej týmto chcela vyjadriť – respektíve zaspievať slová, ktoré jej už nestihla povedať. Piata skladba “Frázy” dostala animovaný vizuál, kde okrem karikaturistickej Veroniky vynikajú rôzne vety – frázy, ktoré poznáme z každodenného života. A posledná skladba, ktorou uzatvára svoje EP a  momentálne je najčerstvejšou novinkou na jej youtubovom kanály – “POSLEDNÝ POKUS”. 

“Tento song je úplny protipól  ku piesni “Nočné vtáča”. Je to reflexná výpoveď ku dnešným vzťahom a dobe, ktorá si zvykla už nedávať “posledný pokus”. Touto vzťahovou skladbou som chcela vyjadriť, a zároveň sa prihovoriť  ľuďom, že síce žijeme v uponáhľanej dobe, kde všetko berieme ako samozrejmosť  a pomaly sme zvyknutí nato, že všetko, čo chceme, tak sa to dá kúpiť či vybártrovať. No tak ako sa vieme starať o sebe, musíme sa starať aj o svoj vzťah. Každý časom prejde zo zamilovanosti do istej rutiny, no to neznamená, že prvý problém sa rieši rozchodom, či rozvodom. Verím, že pri tejto piesni si ľudia opäť trošku pripomenú, aké je dôležité sa starať o vzťah a že si ho treba vážiť”, vyjadruje hlavnú myšlienku speváčka.

Celé EP “Sila je v nás” vznikalo postupne, prvá skladba sa začala tvoriť koncom marca a hudobne ho ukončili v auguste, kde aj s ESSO-m spravili foto vizuál k jednotlivým sklabam z EP.  Všetky skladby sú v slovenčine a nadväzujú na seba, Veronika tak spravila krásny hodonotový, hudobný prienik cez všetký témy, ktoré sú práve aktuálne medzi ľuďmi. “Snažila som sa týmto EP a každou skladbou povedať nielen ľuďom, ale aj sebe, že netreba zabúdať na hodnoty, ktoré do nás vštepovali naši rodičia…starí rodičia. Má to veľký význam v živote a nie je to klišé, práve naopak, je to podstata celého našho fungovania v živote. Preto aj každá skladba, vizuál, fotka, ktorá sa týka môjho EP upozorňuje a podčiarkuje veľmi dôležitú vetu spojenú s našími hodnotami. Netreba preto na ňu zabúdať – “SILA JE V NÁS”!, uzatvára upozorniť speváčka, už naposledny pod pseudonymom VeronikaS. 

To Top