Vianočná Nitra 2012 prinesie aj koncerty

0
20
views

Vianočnú atmosféru, voňavé dobroty a darčeky pod stromček bude od nedele 2. decembra ponúkať Nitrianske vianočné mestečko, ktoré rozprestrelo svoje stánky okolo 17-metrov vysokého vianočného smreku. Otvorené bude tri týždne – až do nedele 23. decembra. Pre návštevníkov je pripravený vo Vianočnom mestečku aj pestrý kultúrny program. V nedeľu 9. decembra o 16.30 h zavíta na Svätoplukovo námestie Mikuláš s programom Ako Mikuláš k čertom na návštevu prišiel.

K vianočnej atmosfére v Nitre neodmysliteľne patria koncerty: 7. decembra Čaro Vianoc v Nitre v Mestskej hale na Klokočine a 12. decembra to bude Vianočný dar SPU v Aule SPU, ktorý ponúkne folklórne, operetné, muzikálové, džezové a operné melódie v podaní domácich umelcov. Na obidva koncerty bude vstup voľný.

V nedeľu 16. decembra bude v Synagóge už tradičný Strieborný večer s Evou Pavlíkovou. Na koncerte vystúpia okrem hostiteľky Mária Lechmanová, Dárius Kočí, Marcela Laiferová, Zita Orlická a cimbalová hudba Zobor.  Vstupenky na tento koncert si môžete zakúpiť v NISYS-e na Štefánikovej triede č. 1.

Príležitosť precítiť blížiace sa Vianoce budú mať aj obyvatelia jednotlivých prímestských častí. Najmä malí obyvatelia Mlynáriec sa už túto sobotu 1. decembra o 15.00 h potešia príchodu Mikuláša, ktorý sem príde aj so svojím hosťom kúzelníkom Meliesom. V piatok 7. decembra o 17.00 h navštívi Mikuláša aj deti bývajúce v Párovských Hájoch. Vo štvrtok 13. decembra  o 18.00 h sa v Kultúrnom dome v Krškanoch uskutoční vianočný koncert  FS Furmani a Borinka. V Kultúrnom dome v Dražovciach sa môžu občania  v nedeľu 16. decembra o 16.00 h tešiť na vystúpenie miestneho FS Tradícia. Koncert skupiny Funny Felows vianočne naladí obyvateľov Janíkoviec krátko pred Štedrým dňom – v sobotu 22. decembra o 16.00 h.

Na II. sviatok vianočný, 26. decembra o 18.00 h sa v Piaristickom kostole sv. Ladislava uskutoční koncert Koledy kresťanov Slovenska. Vianočné obdobie zakončí 6. januára Trojkráľový koncert s Amadeusom Chorom z Bratislavy. Vstup na obidva tieto koncerty je voľný.

Zdroj: www.nitra.sk

Autor: Ľudmila Synaková, útvar propagácie