Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Video: Bubenícke sóla Lucasa Perneho v kruhu pravekých rondelov

BRATISLAVA – Slovenský avantgardný bubeník Lucas Perny vydá v priebehu júna nový sólový album. Bubeník, ktorý vydal pomerne úspešný drum solo album Psychedelic Springland a singel Newborn sa preslávil sólovým vystupovaním alebo hraním v drum’n’drone projekte Perny & Kollar.

Ako uvádza na svojej oficiálnej facebookovej stránke, na albume pracuje už od konca minulého roka. Album bude  obsahovať dva hlavné žánrové okruhy – bubenícke sóla (kombinácia ethno, drum and bass, zeuhl music, psychedélie prelomu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov)  a experimentálnu elektronickú hudbu (inšpirovanú nemeckým kraut-rockom). Album bude odlišný od predchádzajúcich najmä hosťovaním hudobníkov a taktiež tým, že sa pôvodne nástrojovo vyhradený sólový bubeník zmocnil aj klávesových nástrojov a experimentovania so zvukom (mierne pokusy boli už na predchádzajúcom albume Psychedelic Springland, a to v skladbe „A Records Full Of Secrets“).

AMC Trio znovu na pódiách, nebudú chýbať ani zaujímaví hostia

rondel02

Zo spomínaných hudobných hosťov spoluprácu potvrdili Jojo Blue, Peter Turay, Michal Čamaj, dlhoročný spoluhráč Miloslav Kollár, Henry, Vladislav Žemba, Milan Perný starší (bubeníkov otec) a možno aj špeciálny a významný hosť, ktorého meno zostane zatiaľ v utajení. Album bol nahrávaný v troch štúdiách – Štúdio P, Štúdio Soundlab a Štúdio Profil. Album výjde na internete a zároveň fyzicky. Objednať sa dá už teraz cez oficiálnu stránku interpreta (www.railman.szm.sk).

Reklama

Pozoruhodný bude aj obal albumu. Bude ho tvoriť motív pravekej, neolitickej stavby, tzv. rondelu. Autorom obalu bude Martin „HdChe“ Vacho a jeho predbežnú verziu je možné vydieť aj v tomto článku. Posolstvom nového albumu bude návrat k pôvodnému zmyslu hudby, ktorý spočíva v jej tranzovom účinku na ľudské vedomie.

Desmod a Robo Šimko ohúrili domáce publikum v Nitre

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: