VIDEO: Počuli ste už The Final Countdown v akustickom prevedení?

0
3
views

Europe je švédska hard rocková skupina. Skupina bola založená v roku 1979 pod názvom Force. Prvý veľký úspech zaznamenala skupina v roku 1982 na súťaži Rock-SM, kvôli ktorej si zmenila názov na Europe.

Prvý album Europe, ktorý skupina vydala v roku 1983 zaznamenal pozornosť najmä vo Švédsku a Japonsku. Po vydaní druhého albumu Wings of Tomorow začala skupina spolupracovať s medzinárodnou spoločnosťou CBS. V roku 1986 Europe vydali svoj doteraz najúspešnejší album – The Final Countdown, s rovnomennou titulnou skladbou, ktorá sa stala jedným z najväčších hudobných hitov. Skladba sa okamžite vyšplhala na prvú priečku hitparád 26 krajín sveta. Hneď za ňou sa ocitla skladba „Carrie“ z toho istého albumu. Kapela vydala ešte ďalšie dva albumy, v roku 1988 Out Of This Worlds, a o dva roky neskôr Prisoners In Paradise.
V roku 1992 sa skupina rozišla. Presne po trinástich rokoch – v roku 2004 sa ale kapela znova dala dokopy v zložení zo svojich najslávnejších čias a vydala album Start From the Dark. V roku 2006 pribudol album Secret Society. Vypočujte si už spomínanú skladbu The Final Countdown v unplugged prevedení kapely Europe.