Viete, ktorý člen je v kapele najdôležitejší? Na túto otázku Vám odpovedia vedci!

1
347
views

Vedecká štúdia zistila, ktorý nástroj v kapele vplýva na mozog človeka najviac a tým pádom sa stáva najdôležitejším nástrojom v kapele, pretože zaručí to, že poslucháč začne cítiť rytmus skladby. Týmto nástrojom je prekvapivo basgitara! 

Spoločnosť Proceedings of the National Academy of Sciences tvrdí, že najdôležitejším členom kapely je práve basgitarista, pretože ľudský mozog vie pri nízkych tónoch basgitary lahšie nájsť a pochopiť rytmus skladby a tak isto naň reagovať.

Sme si istý, že po tomto článku sa kapely prestanú basgitaristom smiať a vymýšlať o nich vtipy, ako napríklad tento:

Ako sa volá ta krásna blondínka na basákovom ramene? 
Tetovanie.

Viac hudobných vtipov nájdete tu: Prečítajte si 12 hudobných vtipov, na ktorých sa určite zasmejete! 

Poslucháči sú pri tónoch basgitary motivovaní k rytmickým pohybom, klopkaniu rukami alebo nohami, či k iným rytmickými pohybom, ktoré k hudbe patria. Tento fakt dokonca potvrdili aj výskumníci z Northwestern University.

Basová gitara je výzorom podobná elektrickej gitare, má však väčšie telo, dlhší krk a hmatník a jej zvuk je posadený o oktávu nižšie. Zvyčajne má štyri, alebo päť strún, ladené o jednu oktávu nižšie ako elektrická gitara. Obvykle má pražce, ale existujú aj bezpražcové basgitary, ktoré umožňujú lepšie použitie techník ako vibrato či glissando, používané obdobne ako pri kontrabase.

Od 50. rokov 20. storočia elektrická basgitara postupne nahradila v populárnej hudbe kontrabas. Basgitara sa využíva v rôznych štýloch hudby: od rocku a metalu, bluesu až po jazz. Elektrická basgitara sa tiež používa ako sólový nástroj v jazze, fusion, latino, funk a v rockových štýloch.

  • bibi priell

    vzdy bol najdolezitejsi bubenik na nom stoji cela skupina