Kapely

Viete si predstaviť Amy Winehouse v temnej, futuristickej elektro skladbe? 


Článok prečítate za: 1 min.

Slovenský producent Ján Zborovjan, ktorého môžete poznať z úspešnej spolupráce s Martinom Harichom, vydáva nový autorský singel. V čase, keď doznievajú úspechy skladby Under the Lamps vychádza video k Jánovej skladbe „Wrinkle in Time“, na ktorú si prizval aj hosťa – a nie hocijakého!

Je ním vynikajúca Kanadská speváčka s Talianskými koreňmi známa ako December Rose, ktorej popularita prudko stúpa aj za veľkou mlákou. Medzi jej úspechy možno aj nedávne víťazstvo v Talianskej súťaži Superfantastico (2017).

Skladba je posadená do temného, tajomného, a predsa plného zvuku, v ktorom December Rose doslova hviezdi. Prevádza vás svetom nečakaných audio zvratov a množstva detailných zvukov.  Po tomto kúsku sa vám porovnanie s Amy Winehouse už nepríde tak vzdialené. 

Spolupráca prebehla kompletne na diaľku cez internet. “Zaujímavosťou bol náš prvý videohovor. Rosemary a jej Americké vydavateľstvo mohli až o 15:00, čo v Prahe znamenalo rovno polnoc” spomína Ján Zborovjan.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Ďalšia komunikácia prebiehala cez chat. Skladbu poskladal, zaranžoval a kompletne vyprodukoval Ján Zborovjan. O text a melódie vokálov sa postarala December Rose. Nahrávalo sa priamo v Kanadskom Quebec a stopy putovali naspäť do Prahy, kde producent aktuálne pôsobí.

Postprodukcie, vrátane mixu a masteringu sa ujal sám autor Ján Zborovjan, ktorého toto remeslo aj živí. „Tým, že táto skladba balansuje na hranici žánrov, a esteticky sa snaží o niečo, čo tu ešte nebolo, cítil som, že potrebujem mať nad zvukom plnú kontrolu až do posledných fáz“ dodáva producent skladby.  Skladba oficálne vyšla do digitálnej distribúcie 19. Apríla a oficálnych vizuálov sa dočkala 13. Júna.  

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top