Zaujímavosti

Viki Olejárová – hlas známy z námestí želá pokojné Vianoce

Profesionálna fotografka a hudobníčka Viki Olejárová sa hudbe venuje už od pätnástich rokov. Popri vlastnej tvorbe už pätnásť rokov organizuje v Prešove koncerty na poctu Karlovi Krylovi. Jej hlas s piesňami legendárneho speváka zaznel aj pred mnohotisícovým davom na protestoch v Prešove a spolu s Davidom Kollerom si na Koncerte pre Jána a Martinu v Bratislave zaspievala Krylovu Píseň neznámeho vojína. 


Novinka z vlastnej tvorby dostala názov Vianočná. Želá všetkým na Vianoce hlavne pokoj a pripomína podstatu Vianoc.  Hudbu k nej zložil František Karlík a text si napísala Viki.

„Prišlo to nenútene. Fero si to začal hrať a ja som cítila, že je to taký vianočný motív. To bolo ešte minulý rok. Teraz nedávno sme sa k nemu opäť vrátili a ja som napísala vianočný text. Singel sme neplánovali dopredu, ale keď už bol na svete, išli sme do štúdia za Stanom Čorejom z Komajoty, ktorý sa pod novinku podpísal producentsky,” povedala o vzniku novej vianočnej skladby speváčka a dodala: „Ako som napísala vo svojej piesni, pozlátko netreba, blízkosť je najkrajší dar. Svoje želania pre seba, aj okolitý svet som zhmotnila v texte. Práve ľudská blízkosť je to, čo na Vianoce najviac potrebujeme.”

K skladbe vznikol veľmi rýchlo aj videoklip.

„Nakrúcali sme ho v Prešove, v mojom rodnom meste, ku ktorému mám silný vzťah. Snažili sme sa ho urobiť jednoducho, lebo v jednoduchosti je krása a nechceli sme to prekombinovať a prekomplikovať, aby viac vyznela samotná pieseň. Myslím, že sa nám to podarilo,“ povedala o klipe Viki Olejárová.

Viki Olejárová všetkým želá v novej skladbe všetkým a aj sebe pokojné Vianoce a už teší na to, čo príde na budúci rok. 

„Hudbe sa venujem stále. Mám svoju kapelu a na budúci rok už máme naplánovaných viac koncertov. Chcem sa hudbe venovať intenzívnejšie,“ dodáva sympatická speváčka Viki Olejárová.

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!