Zaujímavosti

Viktor Mydlo v relácií Metro predstaví ďalšie tri mladé kapely Fingers, Last Station a Cascabel!

Článok prečítate za: 2 min.

Každý utorok od 20:00 hod. sa môžu poslucháči Rádia Rebeca tešiť na dávku domácej hudby, ktorú nemali možnosť počuť v žiadnom inom rádiu. Relácia Metro, ktorú moderuje Viktor Mydlo prináša 3 kapely, ktoré majú možnosť odprezentovať seba a svoju tvorbu!

MYDLOrebeca

Každý týždeň vznikne nová relácia, v ktorej sa poslucháči môžu tešiť na tri unikátne kapely, ktoré hrajú svoju autorskú hudbu. V relácii zaznie okrem základných informácií o kapelách aj ich kontakt a termíny najbližších koncertov, aby mali poslucháči možnosť pozrieť si ich vystúpenie aj naživo. Rádio môžete naladiť v ZA na frekvencií 88,6 a v MT na frekvencií 99.6 alebo jednoducho vo Vašom počítači prostredníctvom live streamu na stránke www.rebeca.sk ale aj priamo na stránkach hudobného portálu MUSIC ZONE.

Sme skupina Fingers, ktorá hrá 3 roky, nahrali sme svoj prvý demáč, na ktorom je 6 skladieb a neskôr sme nahrali ďalšie tri skladby. Hrali sme už vo veľa baroch a taktiež sme sa zúčastnili napíklad súťaže Rock me fest 2014, na ktorej sme boli druhí, alebo súťaže Famat 2014, na ktorej sme obsadili tretie miesto. Naša tvorba je zameraná na anglické texty, no v budúcnosti sa nebránime ani slovenčine. Náš štýl, ktorý hráme by som zaradil do pop-rock, rock s prvkami elektorniky. Momentálne pracujeme na novom singli, a videoklipe, ktorý plánujeme do konca leta vypustiť.

Last Station je  pražská pop-rocková kapela s českými texty, která již několik let působí na české klubové a festivalové scéně. Během této doby vyhrála soutěže Izun Music Challenge, Startér XT3 2010, dostala se do 50ti nejlepších kapel soutěže RGM Live space a zahrála po boku renomovaných kapel např. na Rock for People, Sázavafestu a Pražském Majálesu, . Kapela také v roce 2013 vyhrála soutěž Naděje Beatu na rádiu Beat.

Sme folk punková kapela Cascabel z Banskej Bystrice. Nazývame sa podľa jedného “ghost townu” v Arizone, pretože niekedy to aj na koncertoch vyzerá ako v ghost towne. Spojili sme dva naoko nespojiteľné štýly. Stáva sa, že nám ľudia povedia, že v tom viac počujú folk, niekedy viac punk. Punk a folk stoja na dvoch rôznych koncoch hudobného spektra, a ak je medzi nimi dáke prepojenie, tak to je v ich dostupnosti. A o to nám presne ide, preniesť k luďom toto (si myslím, u nás na Slovensku celkom originálne) spojenie.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top