Kapely

Víťaz Košického zlatého pokladu kapela 2 VoiSis vydáva debutový videoklip

Od súťaže Košický zlatý poklad ubehli tri týždne a je vidieť, že jej víťazi nezaspali na vavrínoch. 

Kapela 2 VoiSis predstavila svoj úplne prvý videoklip, a to k piesni „Čo sa má stať sa stane“. Tá však nebola ich súťažnou piesňou. 

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvíťaziť v súťaži, no uvedomujeme si, že to je len začiatok. Chceme ľuďom ukázať našu hudbu, a preto sme sa rozhodli vydať klip k piesni, ktorú sme síce neprihlásili do súťaže, no sme na ňu rovnako hrdí. Súťažnú pieseň budeme nahrávať v januári“ prezradili nám predstavitelia kapely.

Inšpiráciou pre dvojicu textárok sú ich vlastné životné situácie, no občas nechajú voľný priebeh fantázii. Pieseň „Čo sa má stať sa stane“ je podľa slov kapely o dvoch ľuďoch, ktorých to k sebe ťahá, no existujú prekážky, kvôli ktorým nemôžu byť spolu. Vo videoklipe však dvaja mladí ľudia na tieto prekážky na chvíľu zabudnú.

Priestory pre videoklip kapele poskytol kaštieľ v Petrovanoch neďaleko Prešova. „Videoklip sme natáčali v krásnych priestoroch kaštieľa v Petrovanoch. Tento kaštieľ bol len nedávno znova sprístupnený a jeho priestory sú naozaj neodolateľné.“ Kaštieľ ponúka nádherné priestory interiéru a rovnako dych vyrážajúci exteriér s jazierkom. Je preto ideálnym priestorom pre svadby a iné spoločenské akcie. 

Kapela 2 VoiSis nie je začínajúcou kapelou. Za tri roky pôsobenia majú na konte pod názvom KonTakt nejeden úspech. V roku 2017 sa na základe diváckeho hlasovania zaradili medzi tri najlepšie kapely mestského festivalu Use the C!ty – Hudba v meste. Predstavili sa taktiež ako predkapela skupiny Noc a deň či Heľenine oči. Dievčatá Soňa a Lucia už neraz vystupovali aj s Mariánom Čekovským, ktorý si ich sám pozval. 

To Top