Správy

Víťazov cien Rádiohlavy vyhlási Rádio_FM v stredu večer

Vyhlasovanie bude mať na starosti moderátor Rána na eFeMku Martin Staňo, ktorý je moderátorom Rádiohláv už od prvého ročníka. Aj tento rok sa k nemu pridá stand up komik Joe Trendy, ktorý bude grilovať víťazov i porazených.

Od januára mohli fanúšikovia slovenskej hudby hlasovať za album, skladbu, debut a objav minulého roka. Najväčšie šance na zisk ceny majú Gleb, Ultrazvuk, Korben Dallas či Katarína Máliková, ktorí si odniesli nominácie v niekoľkých kategóriách vrátane tej hlavnej – Album roka 2019.

Sošku v nováčikovskej kategórii Objav roka 2019 môžu získať Alan Murín, Brains For Sale, Kristína Miháľová a Jakub Šedivý, The Curly Simon, ale i Space Cats. O Skladbu roka 2019 bojovali Jana Kirschner, FVLCRVM, Don’t Trust Butterflies či kapela Billy Barman, ktorá mala nominované dve nahrávky.

V programe, ktorý sa nakrúcal bez účasti publika aj samotných nominovaných, budú zverejnené tiež výsledky v ôsmich kategóriách, o ktorých rozhodovali odborné poroty.

Meno prvé víťaza Radio_Head Awards je známe už niekoľko dní. Ocenenie za prínos do hudby za rok 2019 získal Milan Lasica. „Je to človek, ktorého by sme mohli oceniť nielen za hudbu, ale aj za divadlo, kabaret, televíziu či film. Dokázal, že hudba, romantika a humor môžu popri sebe existovať vo veľmi pôvabnej kombinácii,“ uviedol k tohtoročnému laureátovi hudobný dramaturg Rádia_FM Daniel Baláž.

Minulý rok si Rádiohlavy odniesli aj Vec, Para, Jonáš Gruska, Subtension, Strapo či Banda.

To Top