Viac...

Vo veku 65 rokov zomrel slávny gitarista Eddie Van Halen

Jeden z najväčších gitaristov všetkých čias zomrel v utorok 6. októbra vo veku 65 rokov. Spoluzakladateľ kapely Van Halen už dlho bojoval s rakovinou hrdla a svoje posledné chvíle strávil v nemocnici St. John’s v Santa Monica.

Podľa informácií sa jeho stav za posledných 72 hodín výrazne zhoršil. Smutnú správu potvrdil jeho syn a basgitarista kapely Van Halen Wolfgang Van Halen. „Nemôžem uveriť, že to musím napísať, ale môj otec, Edward Lodewijk Van Halen prehral dnes ráno svoj dlhoročný boj s chorobou.“: napísal Wolfgang vo vyhlásení na Twitteri.

„Bol to najlepší otec, akého som mohol mať. Každý okamih, ktorý som s ním mohol zdielať na pódiu i mimo neho, bol darom. Moje srdce je zlomené a nemyslím si, že sa z tejto straty niekedy úplne spamätám“: dodal mladý Van Halen.

Eddie Van Halen sa narodil v holandskom Amsterdame 26. januára 1955. Vo februári roku 1962 emigroval so svojím starším bratom Alexom Van Halenom do kalifornskej Pasadeny. Van Halen bol považovaný za jedného z najprevratnejších gitaristov všetkých čias.

To Top