Vo veku 70 rokov zomrel spevák Lemmy Kilmister legenda kapely Motörhead!

0
32
views

Pár dní po svojich 70. narodeninách tento svet navždy opustila jedna z najväčších rockových legiend 20. storočia. Frontman, spevák a basgitarista kapely Motörhead Lemmy Kilmister!

277380

Oficiálne vyjadrenie kapely: “Neexistuje jednoduchý spôsob, ako to povedať. Náš ohromný a vzácny priateľ Lemmy dnes umrel po krátkom boji s extrémne agresívnou rakovinou. O chorobe sa dozvedel 26. decembra, bol doma a sedel pred svojou obľúbenou videohrou od The Rainbows so svojou rodinou. Nevieme vyjadriť náš šok a smútok, nie sú na to slová. Viac povieme v najbližších dňoch, ale teraz, prosíme, púšťajte Motorhead nahlas, púšťajte Hawkwind nahlas, púšťajte Lemmyho hudbu NAHLAS. Dajte si drink alebo niekoľko. Deľte sa o príbehy. Oslavujte život tohto skvelého, úžasného človeka, ako by ho oslávil sám. Presne to by chcel.”

Motörhead je britská Hard Rocková hudobná skupina, ktorú založil v roku 1975 basgitarista, spevák a textár Lemmy. Obyčajne power trio, Motörhead začal svoje uspechy v skorých 80. rokoch s niekoľkými úspešnými singlami v UK Top 40 chart.

Album Overkill, nasledovaný, Bomber, Ace of Spades, a čiastočne No Sleep ’til Hammersmith, upevnili Motörhead reputáciu ako jednu z britsky popredných heavy metalovych skupín. V roku 2005 bola skupina prvýkrát ocenená cenou Grammy.

Hudobný štýl skupiny Motörhead je klasifikovaný ako heavy metal, s veľkým vplyvom na vývin speed metalu alebo thrash metalu. Lemmy odmietal toto označovanie, uprednostňoval definovanie ich hudobného štýlu jednoducho ako “rock n’ roll”. Vystupovanie Motörheadu zostáva stále rovnaké v priebehu celej kariéry skupiny. Ich láska k skorému rock n rollu je odzrkadlená v niekoľkých coververziách. Texty kapely čerpajú námety z tém ako vojny, dobro verzus zlo, útoky zla, a život na cestách.