Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Vokálna skupina For You prerobila slávny hit Karla Gotta!

Skvelý aranžmán a retro klip! Tak vyzerá novinka od vokálnej skupiny For You. Pätica hudobníkov tentokrát prerobila do acapella podoby slávny hit Karla Gotta “Lady Carneval”. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, má na konte megahit so Simou Martausovou s názvom “Nenahraditeľná”. Vypočujte si sviežu verziu “Lady Carneval” v podaní For You, ktorou si kapela uctila československú legendu. 

Vokálnu skupinu For You tvoria piati hudobníci s výnimočnými hlasmi. Poznáte ich aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou. Známi sú aj úpravou aktuálnych svetových hitov do acapella štýlu, nepoužívajú nástroje, iba hlasy.

“Tentokrát nás očarila legenda československej hudby Karel Gott a jeho nestarnúci hit “Lady Carneval”. Klip sa nakrúcal v našom domácom štúdiu a dokonca vo vlastnej réžii. Každý z nás sa postaral o niečo iné, spojili sme hlavy a vytvorili sme tento klip. Bola to fakt zábava,” teší sa Milan Masiarik.

Reklama

Pieseň “Lady Carneval” má skupina For You v repertoári už dlhší čas a pravidelne ju spievajú aj na koncertoch.

“Vždy nás veľmi prekvapilo, že pri koncertovaní v zahraničí si ľudia spievali túto pieseň s nami. Za to si Karel Gott naozaj zaslúži veľký obdiv a rešpekt,” neskrýva obdiv speváčka Katalin Lantos Borbély. 

For You aktuálne pracujú paralelne na viacerých projektoch s rôznymi umelcami. Zároveň priebežne zbierajú nápady a inšpirácie na vlastnú tvorbu.

Reklama

“Proces tvorby je veľmi jednoduchý. Základom je pohodlné usadenie, káva, čaj a dobrá nálada. Tvoríme všetci spoločne. Keďže každý z nás je úplne iný, vie priniesť do aranžu zaujímavé nápady a feelingy. V našich aranžmánoch sa snažíme priniesť vždy niečo nové. Radi experimentujeme, ale zároveň si zachovávame náš rukopis,” hovorí členka kapely Nika Barľáková. 

Vokálnu skupinu For You tvoria piati členovia – Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga – beatbox/tenor, Nika Barľáková  – alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas. V roku 2016 vydala kapela dva albumy, debutový album „We sing… For You“ a vianočný album „Merry Christmas… For You“. V decembri 2018 pribudol ďalší album s názvom „Seasons“.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama