Vráble po roku opäť ožijú jazzom! Na silný ročník príde aj Marian Čekovský či Henry Tóth!

0
18
views

Mesto Vráble Vás srdečne pozýva na úspešné pokračovanie 11. ročníka jazzového festivalu Jazz Fest Vráble 2016, ktorý tento rok prinesie nielen nové svieže mená domácej jazzovej scény, ale aj stálice jazzovej hudby na Slovensku. Fanúšikovia jazzu a kvalitného hudobného zážitku by nemali chýbať 9. a 10. júna vo vrábeľskom Kine Tatra. Počas dvoch dní festivalu poslucháči garantovane zažijú širokú paletu pestrosti jazzu od funku, latina podporený pulzujúcimi groovami, fusion až po rockovú a klavírnu virtuozitu.

Frankie Kimono – vznikla spojením troch multižánrových hudobníkov, gitaristu Petra Zajačka, pôvodom maďarského basgitaristu Tamása Beliczua bubeníka Jara Žiga ml.  , ich hudba je ovplyvnená širokým žánrovým spektrom od bluesu, jazzu, funku až po reggae, drum´n´bass či rock. Dominantným nástrojov v tvorbe kapely je práve gitara Petra Zajačka, ovplyvnená hudbou Pata Methenyho, Johna Scofielda, Mike Sterna ale aj bigbítom rokov 60tych a 70tych.

Talent Transport tvorí trio skúsených muzikantov z rôznych kútov Slovenska. Každý z nich má za sebou viacročné pôsobenie v niekoľkých známych a úspešných hudobných projektoch ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií však dozrel čas až teraz. Album Talent Transport: 1 vyšiel koncom septembra vo vydavateľstve Slnko Records.

toth

Henry Tóth & Band – je zoskúpenie skúsených špičkových muzikantov ako Fedeor Frešo či Ondrej Krajňák , ktorí zahrajú a zaimprovizujú na témy Henryho Tótha.  9. Jún bude určite pamätným koncertom pre všetkých návštevníkov.

GrooveHub založil na jeseň roku 2012 klávesista, skladateľ a aranžér Ľubomír Šramo. Spolu s energickou a kreatívnou rytmickou sekciou, ktorú tvorí Radovan Vallach na bicích a Adam Hudec na basgitare, vytvárajú zvuk, ktorý prirodzeným spôsobom spája prvky rozličných hudobných žánrov.

Mix jazzu, funku či latina podporený pulzujúcimi groovami a rytmami prináša do skladieb hravosť, rockovú dravosť element prekvapenia. V hudbe GrooveHub-u je cítiť vplyv svetových mien ako Hiromi, Mezzoforte či Marcus Miller, ako aj vlastný podpis tria ostrieľaných hudobníkov, ktorí kapelu tvoria. GrooveHub, víťaz súťaže mladých talentov Bratislavských jazzových dní 2014, ponúka nezabudnuteľný koncert plný originálnych kompozícií a sólových výkonov.

ceky

DEFINITÍVUM je umelecké teleso interpretujúce pôvodné kompozície Deža Ursinyho, Jaroslava Filipa a kontextuálne skladby Andreja Šebana. Líder Definitíva Marcel Daniš hrával s Dežom Ursinym v skupine Provizórium v rokoch 1970-1971. Priaznivci Ursinyho a Filipa si určité prídu na svoje !