Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Vychádza nadčasová reedícia LP platne Deža Ursinyho

Dežo Ursiny bol jedinečný slovenský bigbítový a artrockový hudobník, skladateľ a spevák. Spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom tvorí trojicu hlavných zakladateľov modernej slovenskej rockovej hudby.

4/4 je jeho piatym albumom, ktorý pôvodne vyšiel na vinylovej LP platni v roku 1983. Po typických a tak povediac referenčných albumoch Pevnina detstva, Nové mapy ticha a Modrý vrch sa Ursiny na tomto albume vrátil ku krátkym pesničkovým kompozíciám, čomu sa prispôsobil svojimi básnickými predlohami aj Ursinyho dvorný textár a umelecký súputník Ivan Štrpka.

Vytvorili tak poslucháčsky ústretový album, ktorý má svojimi chytľavými refrénovými melódiami s výraznými textovými sloganmi blízko bežnej pop-music, napriek tomu si však zachováva originálnu a nenapodobiteľnú poetiku tak vlastnú tejto výnimočnej umeleckej dvojici.

Reklama
Terapia vydáva nový singel Stálo to za to

Skupinu Prognóza, s ktorou nahral LP album tvoria Ľubomír Stankovský – bicie nástroje, Vladimír Kassay – basová gitara, Martin Karvaš – klávesové nástroje a Dežo Ursiny – gitara.

Hostia skupiny sú Ľubomír Tamaškovič – tenorový saxofón, Richard Kroczek – elektrické husle, Peter Lipa, Jozef Škvařil, Ivan Jombík – perkusie.

Novú reedíciu LP platne Dežo Ursiny, Ivan Štrpka  – 4/4 dostať k zakúpeniu od 1.9.2019 za najlepšiu cenu na stránke www.opus.sk.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...

Správy

Festival Colours of Ostrava potvrdzuje na rok 2022 okrem Twenty One Pilots ďalšie hviezdy: americkú rockovú superstar The Killers, holandského DJa a jednu z...

Správy

Kompilačný vinylový a CD dvojalbum Pavol Hammel & Prúdy 1966 – 1975 je dramaturgicky nezmenenou reedíciou pôvodného titulu, ktorý vyšiel v roku 1982 a ktorý zachytáva prvé...

Správy

Skupina NEREZ & LUCIA – Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a Lucia Šoralová – dnes vydáva svoj druhý štúdiový album Cela, a to na CD, LP a v digitálnej podobe. „Stále...