Vychádzajúca speváčka Patrícia prichádza s coverom známej vianočnej pesničky!

0
14
views

Nová vychádzajúca speváčka Patrícia, ktorá na jar uverejnila svoj prvý videoklip k singlu “Ty”, tentoraz prichádza s coverom k známej vianočnej pesničke. “Nápad natočiť tento cover vznikol úplne spontánne. Last Christmas patrí k mojim obľúbeným vianočným pesničkám a keďže ju vo svojej úprave spievam už pár rokov na rôznych vianočných podujatiach, rozhodla som sa zvečniť ju”, hovorí Patrícia.

Hudobný doprovod jej robil člen skupiny Elán, gitarista Peter “Fambi” Farnbauer. “Poznáme sa niekoľko rokov a skoro všetko nahrávam v jeho štúdiu. Bola som veľmi rada, keď súhlasil, že ma bude doprevádzať v tejto skladbe a dokonca sám prišiel s nápadom “oživiť” skladbu o xylofón. Priznám sa, hrala som naň prvýkrát v živote, takže som potrebovala pár dní na nácvik.”, smeje sa Patrícia a dodáva, že xylofón skladbu určite krásne okorenil.

Čo sa týka videa, bolo natočené viac menej amatérsky. “Keďže som bola štyri mesiace v zahraničí a na Slovensko som sa vrátila len nedávno, nezostávalo veľa času na prípravu. Vianočné skladby sa točia o dosť skôr, často už v lete, takže sme trošku museli improvizovať. Chvalabohu som obklopená šikovnými priateľmi, ktorí sú pohotoví a radi pomôžu aj takto na poslednú chvíľu.”

Patriciin prvý videoklip sa točil v košickom ateliéri, pričom réžiu mal na starosti Laco Rychtárik. Tentoraz sa “réžie” ujala sama. “Ja osobne by som toto video nenazývala klipom a seba už vôbec nie režisérkou. 🙂 Rôzne covery na sociálne siete točím už dlhšie a aj tento by som skôr zaradila medzi ne. Rozdiel je jedine v tom, že sa spravilo viacero záberov, ktoré sa nastrihali a vytvoril sa tak pekný celok pôsobiaci ako klip. Pre mňa je však podstatné to, že som sa cítila dobre, zažili sme kopec srandy a že som si mohla zaspievať skladbu, ktorú milujem.”